Lato w Synagodze: Duo Wajlu

Tym razem w ramach festiwalu Lato w Synagodze w niedzielę 9 sierpnia wystąpi Duo Wajlu – dwie niezwykle utalentowane artystki z Niemiec.


Duet tworzą wirtuozka akordeonu Katharina Muther i charyzmatyczna skrzypaczka Roswitha Dasch. Ich głosy, urok i poczucie humoru sprawiają, że na scenie nie można od nich oderwać wzroku.

Zespół założyły w 1999 roku. Przez wiele lat występowały na Międzynarodowym Festiwalu „Yiddish Summer Weimar", były także zapraszane na koncerty i festiwale we Lwowie na Ukrainie, w Zanzibarze - Tanzanii, Nowym Jorku, Rydze, Mińsku i Wilnie.

[KONKURS] Wygraj bilety na koncert Duo Wajlu

Duo Wajlu w repertuarze ma nie tylko piosenki w jidysz. Śpiewają pieśni z całej Europy Wschodniej – tradycyjne i miłosne kompozycje śpiewane w językach romskim, rumuńskim, rosyjskim. Artystki nadają im teatralny charakter. Usłyszymy piękne, taneczne melodie z płyty „Mit a shmeykhl – With a smile".

Koncert rozpocznie się o godz. 19 w niedzielę 9 sierpnia w Synagodze pod Białym Bocianem przy ul. Włodkowica 5a. Bilety kosztują: normalne 35zł, ulgowe 25zł na godzinę przed koncertem. Rezerwacja biletów: bilety@fbk.org.pl, tel. 71 782 81 23 lub 71 341 89 47.

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem to festiwal złożony z cyklu koncertów artystów z Europy, prezentujących nie tylko bogactwo muzyczne mniejszości narodowych, ale też wpływy muzyki klezmerskiej i folkowej na inne gatunki, takie jak awangarda czy jazz. Podkreślanie wielokulturowości Wrocławia i zawiłych losów historycznych miasta poprzez koncerty ludzi o różnych korzeniach i tradycjach ma szczególne znaczenie w Dzielnicy Czterech Świątyń.

Festiwal Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Wrocław Oficjalny sponsor festiwalu: BNY Mellon.

Zgłoś uwagę