LATO 2015 - najlepsze kierunki lotów na wakacje [cz.V MALAGA]

Wakacje za pasem, dlatego warto pomyśleć gdzie je najlepiej spędzić. Wrocławskie lotnisko oferuje w sezonie wiele przelotów czarterowych do najlepszych europejskich kurortów, ale na plażę i do słońca za rozsądne pieniądze zabiorą nas też niskokosztowe linie lotnicze. Właśnie wśród ich oferty wybraliśmy najlepsze kierunki lotów z Wrocławia na lato 2015. Tym razem lecimy do magicznej Malagi. 


Przez cały tydzień zabieramy do jednego z miejsc, w którym warto spędzić wakacje a do tego koszt podróży nie zrujnuje naszego portfela. Zaproponujemy kierunki idealne dla paczki znajomych, rodziny, czy zakochanych. 

Malaga - kraina słońca i zabytków

Jeśli marzy ci się nie tylko możliwość wygrzania na słońcu, ale chcesz też poznać wspaniałe miejsca, Malaga jest idealną propozycją dla Ciebie.

KONKURS: Na koniec cyklu artykułów (29 czerwca) ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą zestawy gadżetów Portu Lotniczego Wrocław, m.in. koszulki, notesy i smycze. 


Wyobraź sobie miejsce, w którym to brak słońca jest anomalią pogodową. Tak jest
w Maladze, drugim największym mieście hiszpańskiej Andaluzji, gdzie słońce świeci przez
320 dni w roku, a średnia temperatura nie spada poniżej 18 stopni. Nie bez powodu region ten nazywa się Costa del Sol, czyli „Wybrzeżem Słońca”. CO najważniejsze - dostaniesz się tam z lecąc z wrocławskiego lotniska. 

Malaga rozpościera się nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego, okolica obfituje
w piękne piaszczyste i kamieniste plaże, na których urlopowicze mogą poczuć się jak
w prawdziwym raju. Ale Malaga to nie tylko wspaniałe widoki, lecz także niezapomniane smaki. Malaga słynie z owoców morza przyrządzanych na różne sposoby. Wśród najpopularniejszych dań są boquerones (anchois) i sardynki smażone na oliwie z oliwek lub podawane w marynacie z dodatkiem soli, czosnku i pietruszki oraz tzw. fritura malagueña, czyli owoce morza smażone na głębokim tłuszczu.  

Malaga jest miejscem, w którym możemy odnaleźć zarówno wpływy rzymskie, jak i chrześcijańskie oraz muzułmańskie. Wśród najsłynniejszych zabytków miasta jest forteca Alcazaba, która dawniej miała służyć do obrony Malagi przed napaściami od strony Afryki - została wybudowana przez Rzymian i przebudowana w XI w. przez Maurów. Inną słynną budowlą Malagi jest katedra, czule nazywana przez miejscowych La Manquita, czyli „jednoręka” – według planów miała posiadać 2 wieże, ale funduszów starczyło tylko na jedną.

Obowiązkowym punktem wyprawy do Malagi jest Museo Casa Natal, czyli muzeum Pabla
Picassa, które mieści się w miejscu narodzin artysty. Znajdują się w nim wszystkie publikacje dotyczące Picassa. Przed budynkiem znajdziemy naturalnej wielkości pomnik artysty.

- Niewątpliwym plusem z turystycznego punktu widzenia jest lokalna komunikacja. Lotnisko położone jest zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum miasta, co jest bardzo wygodne i pozwala na korzystanie z urlopu do jego ostatnich chwil – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Kiedy? Wyjątkowe wakacje na andaluzyjskim wybrzeżu są na wyciągnięcie ręki – bezpośrednie loty z Wrocławia do Malagi są możliwe w każdy piątek i poniedziałek.

Za ile? Od 688 zł* (Ryanair) *ceny aktualne na dzień 26 czerwca za podróż w dwie strony z bagażem podręcznym 

Zgłoś uwagę