LATO 2015 - najlepsze kierunki lotów na wakacje [cz. VI ALICANTE]

Wakacje za pasem, dlatego warto pomyśleć gdzie je najlepiej spędzić. Wrocławskie lotnisko oferuje w sezonie wiele przelotów czarterowych do najlepszych europejskich kurortów, ale na plażę i do słońca za rozsądne pieniądze zabiorą nas też niskokosztowe linie lotnicze. Właśnie wśród ich oferty wybraliśmy najlepsze kierunki lotów z Wrocławia na lato 2015. To już ostatnia propozycja, tym razem zabierzemy do Alicante. 


Przez cały tydzień zabieraliśmy do jednego z miejsc, w którym warto spędzić wakacje a do tego koszt podróży nie zrujnuje naszego portfela. Proponowaliśmy kierunki idealne dla paczki znajomych, rodziny, czy zakochanych. To już nasza ostatnia stacja - tym razem zabieramy do ślońća w hiszpańskim Alicante. 

Alicante - źródło światła

Wybierając się na urlop, marzymy przede wszystkim o pięknej pogodzie i relaksie. Wyjeżdżamy, by odpocząć i zdobyć pozytywną energię do działania. Jeśli chcesz „naładować baterie”, słoneczne Alicante jest dla Ciebie. I pamiętaj, że jego nazwa oznaczała dawniej „źródło światła”.
 

Alicante to gwarancja pogody i udanego urlopu. Znakomite warunki do wypoczynku panują aż do końca września – temperatura sięga nawet 29 stopni, a woda w morzu nagrzewa się aż do 20-24 stopni. A wszystko to na pięknym wybrzeżu Costa Blanca i zjawiskowej plaży San Juan de Alicante. Do spacerów zachęca efektowna promenada oraz otoczona palmami marina.

KONKURS: Na koniec cyklu artykułów (29 czerwca) ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą zestawy gadżetów Portu Lotniczego Wrocław, m.in. koszulki, notesy i smycze. 


W Alicante wypoczywasz tak, jak lubisz. Można tu skorzystać z ofert wynajęcia willi, apartamentów, a nawet wiejskiego domku. W ostatnim przypadku będzie można liczyć na dobre rady właściciela dotyczące atrakcji turystycznych i przysmaków lokalnej kuchni.

Alicante to nie tylko piękna okolica i fantastyczne warunki dla wypoczynku nad wodą, ale także atrakcje dla miłośników zwiedzania. Nad miastem góruje zabytkowa warownia Castillo de Santa Bárbara, prawdopodobnie powstała w IX w. Warto ją odwiedzić także dla roztaczającego się z góry widoku na miasto. Na uwagę zasługuje też barokowy ratusz oraz piękna Barrio de Cruz – stara dzielnica miasta z jedną z największych jego atrakcji, kościołem Basilica de Santa Maria. To najstarszy kościół w Alicante, wzniesiony w miejscu dawnego meczetu. W środku znajdziemy m.in. chrzcielnicę z XVI w. i barokowe organy z ok. 1660 roku.

Lecąc z Wrocławia z łatwością zaplanujesz udany kilkudniowy wypoczynek. Mając w zanadrzu trochę wolnego, warto wybrać się do Walencji i Madrytu. - Królewskie miasto jest położone zaledwie ok. 70 km od Alicante, można się tam dostać koleją.

Hiszpanie, jak na południowców przystało, cenią sobie spokój i odpoczynek. Delektują się słońcem, wolnym czasem, ale także fantastycznym jedzeniem. Ważny przez wieki ośrodek portowy szczególnie słynie z dań z owoców morza. Jeśli więc chcesz docenić uroki życia
i poznać jego lepszy smak, wybierz Alicante!

Kiedy: do Alicante polecisz z Wrocławia w każdą środę i niedzielę

Za ile:  Od 598 zł*(Ryanair) *ceny aktualne na dzień 27 czerwca za podróż w dwie strony z bagażem podręcznym

 

Zgłoś uwagę