LATO 2015 - najlepsze kierunki lotów na wakacje [cz.IV KRETA]

Wakacje za pasem, dlatego warto pomyśleć gdzie je najlepiej spędzić. Wrocławskie lotnisko oferuje w sezonie wiele przelotów czarterowych do najlepszych europejskich kurortów, ale na plażę i do słońca za rozsądne pieniądze zabiorą nas też niskokosztowe linie lotnicze. Właśnie wśród ich oferty wybraliśmy najlepsze kierunki lotów z Wrocławia na lato 2015. Tym razem polecamy słoneczną Kretę. 


Przez cały tydzień zabieramy do jednego z miejsc, w którym warto spędzić wakacje a do tego koszt podróży nie zrujnuje naszego portfela. Zaproponujemy kierunki idealne dla paczki znajomych, rodziny, czy zakochanych. 

Kreta - wakacje Bogów 

Grecja to wśród pasażerów wrocławskiego lotniska jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Szukamy przede wszystkim miejsc atrakcyjnych wizualnie, klimatycznie i cenowo. Gdyby wybrać najpiękniejsze z nich, wybór padłby na Kretę. Nie bez powodu starożytni Grecy wierzyli, że to na tej wyspie na świat przyszedł Zeus.

KONKURS: Na koniec cyklu artykułów (29 czerwca) ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą zestawy gadżetów Portu Lotniczego Wrocław, m.in. koszulki, notesy i smycze. 

Kreta jest największą z greckich wysp i jedną z największych na całym Morzu Śródziemnym. Charakteryzuje ją licząca ponad 1000 km linia brzegowa oraz mieszanka umiarkowanego i subtropikalnego klimatu, który gwarantuje gorące i suche lato, ale sprawia też, że szczyty gór potrafią być przykryte śniegiem aż do maja.
 

Wyspa przyciąga piękną pogodą, gościnnością jej mieszkańców i malowniczymi krajobrazami.
Jednym z popularnych miejsc odwiedzin turystów jest dawna stolica wyspy Chania, do której polecisz bezpośrednio z Wrocławia. Założone przez Wenecjan miasto słynie z nabrzeżnej dzielnicy portowej i charakterystyczne weneckiej zabudowy. Inną „miejską” atrakcją Krety jest Ajos Nikolaos, którego nazwa pochodzi od jednej z najstarszych świątyń na wyspie – powstałej w X w. cerkwi św. Mikołaja. Miasto zachwyca turystów swoimi krętymi, wąskimi uliczkami i zielonymi placami.

Czym jednak byłaby wyprawa na Kretę bez wizyty w pałacu minojskim Knossos? Jego ruiny, odkryte w 1899 r.,  odwiedzają co roku rzesze turystów. Zgodnie ze starą legendą właśnie tu znajdował się labirynt, który zaprojektował Dedal – miał w nim mieszkać Minotaur.
 
Kreta to przede wszystkim piękne plaże – znana ze swojego różowego piasku Elafonissi, położona ok. 75 km od Chanii. Krwawa legenda mówi, że kolor to efekt rzezi dokonanej przez Turków w XIX wieku, ale prawdziwą przyczyną tego odcienia są okruchy koralowca.
Będąc na Krecie, nie można nie spróbować greckich specjałów. W okolicznych tawernach trzeba poznać smak miejscowych serów, oliwek i warzyw. Prawdopodobnie każdemu jest znana grecka sałatka oparta na serze feta (horiatiki), ale to smak dojrzewających na greckim słońcu warzyw sprawia, że smakuje tu jak nigdzie indziej. - Grecy potrafią docenić dobre jedzenia, a posiłki spożywać całymi godzinami – czasami trzeba na nie poczekać, do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni, ale Grecy zrobią wszystko, by nas nauczyć celebrowania dobrych chwil – mówi Monika Półtorzycka, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Fantastycznymi pamiątkami, które przypomną nam Kretę, mogą być piękne wyroby tkackie z Angonii lub garncarskie z Marites. Nie zapominajmy też o smaku Grecji – świetnym prezentem z podróży mogą być zakupy zrobione na Festiwalu Wina w Rethymonie, Festiwalu Rodzynek w Sitii lub Festiwalu Kasztanów w Elos. A to wszystko jedynie 3 godziny samolotem od Wrocławia!

Kiedy: Na Kretę (Chania) loty z Wrocławia w każdy poniedziałek i piątek

Za ile: już od 498 zł w obie strony*(Ryanair) *ceny aktualne na dzień 25 czerwca za podróż w dwie strony z bagażem podręcznym 

Zgłoś uwagę