wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowy sezon z „Wielką Improwizacją” i „Muzyką Świata” w NFM

Aziza Brahim wystąpi w NFM 22 września

Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia z najdalszych zakątków naszej planety oraz gwiazdy szeroko pojętej muzyki etnicznej – cykl „Muzyka Świata” jest kwintesencją różnorodności kultur. Z kolei podczas koncertów z cyklu „Wielka Improwizacja” poznajemy różne oblicza jazzu – od śmia­łej awangardy i odważnej improwizacji po mainstream na najwyższym poziomie. Spotykamy się zarówno z debiutującymi w Polsce młodymi zespołami, jak i z rozchwytywanymi na całym świecie artystami.

Reklama

Aziza Brahim – 22 września

Sezon 2019/2020 w NFM rozpocznie się koncertem z cyklu „Muzyka Świata”. Wraz z zespołem wystąpi Aziza Brahim, współczesna poetka dźwięków, a zarazem rzeczniczka ludności Saharawi zamieszkującej tereny na pograniczu Algierii i Sahary Zachodniej. Albumy artystki zajmują pierwsze miejsce na listach World Music Charts Europe. Już 22 września podczas koncertu w Sali Czerwonej Brahim zaprezentuje materiał z nowej płyty, która tej jesieni będzie mieć swoją premierę. Dotychczas w swojej twórczości wokalistka poruszała problem uchodźców i śpiewała o niesprzyjających człowiekowi warunkach przyrody. Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać kompozycji będących połączeniem pustynnego bluesa z wpływami innych kultur i krajów, w których artystka mieszkała.

Muzyka świata: Aziza Brahim

Muzyka świata: Aziza Brahim

Termin 22 września 2019 18:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Trio Abozekrys – 5 października

Trio Abozekrys tworzą pochodzący z Egiptu bracia Mohamed i Abdallah Abozekry’owie, którzy grają na oudzie i sazie – bliskowschodnich lutniach. Na perkusji towarzyszy im Nicolas Thé. Twórczość zespołu jest opowieścią o podróżach pomiędzy targaną konfliktami północą Afryki a Francją, gdzie artyści znaleźli swój nowy dom. To także ścieranie się muzycznych wizji i mocnych temperamentów braci. W Sali Czerwonej 5 października artyści zagrają materiał z płyty „Don’t Replace Me by a Machine”, która jest uznawana za jedno z najbardziej oryginalnych i inspirujących wydawnictw muzycznego świata arabskiego. Zapraszamy na koncert wypełniony żywiołowym i surowym orientalnym brzmieniem zestawionym ze stylem garażowym i rock’n’rollem.

Muzyka świata: Trio Abozekrys

Muzyka świata: Trio Abozekrys

Termin 5 października 2019 19:30

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Cezariusz Gadzina – 13 października

Saksofonista Cezariusz Gadzina wraz z grupą znanych polskich muzyków zaprasza do wysłuchania specjalnego koncertu, który odbędzie się 13 października w Sali Czerwonej – artyści zaprezentują materiał z płyty „Mosty”. Kompozycje stworzone przez Gadzinę łączą wiele stylów i kultur muzycznych. Lider projektu czerpał inspiracje z muzyki tradycyjnej, melodyki słowiańskiej, afrykańskiej rytmiki i swobody jazzowej, a przy tym wykorzystał olbrzymi potencjał tkwiący w zespole. Utwory składające się na album „Mosty” powstały na zamówienie festiwalu jazzowego w Belgii – Jazz Brugge. Wydawnictwo to zostało uznane za jedną z najważniejszych płyt z udziałem saksofonu. Podczas koncertu będziemy mieli okazję posłuchać wybitnych instrumentalistów oraz muzyki, która niczym tytułowy most ukaże nam z jednej strony zaskakujące, a z drugiej znane międzygatunkowe połączenia.

Muzyka świata: Cezariusz Gadzina – Mosty

Muzyka świata: Cezariusz Gadzina – Mosty

Termin 13 października 2019 18:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Bilety można kupić w Kasie NFM oraz online na www.bilety.nfm.wroclaw.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama