wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie filmy na Festiwalu Nowe Horyzonty
Wrocławskie filmy na Festiwalu Nowe Horyzonty

Kadr z filmu „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze

Jeśli Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty kojarzy się głównie z zagranicznymi produkcjami to zupełnie niesłusznie. Podczas najbliższych dni będzie też szansa obejrzeć produkcje, które dostały wsparcie Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. Jest wśród nich nowy film Joanny Kos-Krauze „Ptaki śpiewają w Kigali”, animacja „Twój Vincent” i dokumenty poświęcone historii Wrocławia.

Reklama

Wrocław będzie silnie obecny na festiwalu. W programie aż 6 produkcji dofinansowanych przez Odrę-Film ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego, w tym 1 film fabularny, 4 dokumenty i 1 animacja.

Joanna Kos-Krauze o ludobójstwie

„Ptaki śpiewają w Kigali” w reżyserii Joanny Kos-Krauze to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier, nie tylko festiwalowych, także w polskim kinie (wejdzie na polskie ekrany 22 września, wcześniej, bo 14 września uroczysta wrocławska premiera w Dolnośląskim Centrum Filmowym).

Ptaki śpiewają w Kigali

Termin od 8 sierpnia 2017 do 9 sierpnia 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Historia dwóch kobiet, które były świadkami ludobójstwa w Rwandzie i nie mogą wymazać tego ze swojego życia, Joanna Kos-Krauze kręciła we Wrocławiu, na terenie Stawów Milickich oraz w Rwandzie. Film już spodobał się publiczności na świecie. We włoskim Locarno otrzymał nagrodę FIRST LOOK dla polskiego filmu w fazie postprodukcji, a podczas tegorocznych pokazów na festiwalu w Karlowych Warach uznanie zdobyły aktorki Jowita Budnik i Eliane Umuhire, które nagrodzono za najlepsze role żeńskie.

Animacja o Vincencie van Goghu

Twój Vincent

Animacja / Obyczajowy
Termin od 4 sierpnia 2017 do 6 sierpnia 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Pierwsza w historii animacja malarska powstawała m.in. we Wrocławiu, a koproducentami byli Odra-Film, Miasto Wrocław i Centrum Technologii Audiowizualnych. Na Festiwalu Nowe Horyzonty zaplanowano dwa specjalne pokazy, ale premiera wrocławska 30 września w Dolnośląskim Centrum Filmowym, a polska 6 października.

Czytajcie o „Twoim Vincencie”.

Wrocławskie dokumenty

Wśród wrocławskich projektów, jakie będą prezentowane na festiwalu są także 4 dokumenty – „Bitwa wrocławska” Beaty Januchty o największej w historii Polski manifestacji ulicznej stanu wojennego z 1982 roku.

Bitwa wrocławska

Dokument
Termin 13 sierpnia 2017 15:45

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

„Luxus. Prosta historia” o grupie artystycznej Luxus, która powstała w 1981 roku pod kierunkiem Pawła Jarodzkiego i przeszła do historii konstestując rzeczywistość.

Luxus. Prosta historia

Dokument
Termin od 10 sierpnia 2017 do 13 sierpnia 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

„Pokolenia” Janusza Zaorskiego, który to film reżyser stworzył łącząc ze sobą fragmenty filmów, jakie przez ostatnie pięćdziesiąt lat powstawały w Wytwórni Filmów Fabularnych. Udało się w ten sposób nakreślić bardzo ciekawy portret Polaków w czasach powojennych za sprawą kadrów Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland.

Pokolenia

Inne
Termin 5 sierpnia 2017 16:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Czwartym filmem jest obraz „W absolutnej ciszy” Łukasza Śródki poświęcony malarzowi Konradowi Jarodzkiemu.

Na filmy „Ptaki śpiewają w Kigali” i „Twój Vincent” nie ma już biletów, ale można skorzystać z opcji kolejka last minute i przed seansem stanąć do kolejki po niewielką pulę biletów. Jednak last minute oznacza, że w przypadku popularnych tytułów będzie trzeba zająć miejsce w kolejce nawet godzinę wcześniej.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl