wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocław Miasto Literatury UNESCO z nominacją w plebiscycie Książka Roku. Głosowanie do 29 lutego

Wrocław Miasto Literatury UNESCO z nominacją w plebiscycie Książka Roku. Głosowanie do 29 lutego

Redakcja www.wroclaw.pl,

Książka Roku 2019 materiały prasowe
Książka Roku 2019

Plebiscyt Książka Roku organizuje od pięciu lat portal lubimyczytać.pl, największa polska strona internetowa poświęcona książkom. W specjalnej kategorii Literackie Wydarzenie Roku 2019 jedną z nominacji jest Wrocław Miastem Literatury UNESCO.

Reklama

Do 29 lutego czytelnicy mogą głosować za swoim kandydatem poprzez stronę https://lubimyczytac.pl/plebiscyt. Zwycięzców plebiscytu poznamy 6 marca podczas gali w poznańskim Starym Browarze.

Zagłosujmy na Wrocław w plebiscycie lubimyczytac.pl

W plebiscycie lubimyczytac.pl czytelnicy wybierają najciekawsze książki w dwunastu kategoriach (m.in. literatura piękna, literatura faktu, kryminał, fantasy, literatura dziecięca).

Specjalna jest trzynasta kategoria – Wydarzenie Roku 2019 z nagrodą portalu Allegro, które jest współorganizatorem plebiscytu. Każdy internauta ma do dyspozycji 13 głosów, po jednym w każdej kategorii.

W kategorii Wydarzenie Roku 2019 nominowano Wrocław Miastem Literatury UNESCO, a wśród pozostałych nominowanych wydarzeń są jeszcze m.in. Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk, czy Akcja Czytaj PL.

Głosowanie trwa do 29 lutego na stronie https://lubimyczytac.pl/plebiscyt. Warto oddać głos na Wrocław Miasto Literatury UNESCO, zwłaszcza że na 2020 rok przygotowano dla mieszkańców szereg ciekawych literackich inicjatyw związanych ze zdobytym jesienią ubiegłego roku prestiżowym tytułem.

Zobaczcie projekty Miasta Literatury UNESCO na 2020 rok 

Zwycięzców plebiscytu poznamy 6 marca podczas gali w Starym Browarze w Poznaniu.

Nominowani wrocławscy autorzy

Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl podkreśla, że tegoroczna edycja plebiscytu jest wyjątkowa. – Głos pozostaje w rękach internautów, a w ich imieniu wręczymy statuetki zwycięzcom na niezwykłej, literackiej gali finałowej w Starym Browarze. Dodatkowo przygotowaliśmy dla wszystkich głosujących liczne niespodzianki, które łączą świat pisarzy, wydawców i czytelników – dodaje Izabela Sadowska. 

Łącznie nominowanych jest aż 230 tytułów w 12 kategoriach, w tym 96 pisarzy polskich.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl