Środowisko Dziwidło z Wrocławia zadziwiło! Wkrótce zakwitnie

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Noc Świętojańska i piknik z koncertami w Parku Pawłowickim

Regionalne stroje i potrawy, warsztaty, koncerty i nocne szukanie kwiatu paproci – od samego południa i prawie do północy Park Pawłowicki wypełni się kolorami i kulturami z różnych stron. Zabawie wtórować będą połączone chóry wrocławskich uczelni wraz z orkiestrą wojskową. A wszystko to w sobotę, 20 czerwca.

Reklama

Na Pawłowicach szykuje się bardzo kolorowy dzień i noc pełna zagadek. Organizatorzy: Związek Ukraińców w Polsce – Koło we Wrocławiu oraz Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, ze szczególnym udziałem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zapraszają w sobotę 20 czerwca na Wielki Wrocławski Piknik i Noc Świętojańską obchodzone w ramach tegorocznego Święta Wrocławia.

Występy, szachy w plenerze i pyszności do spróbowania

Na scenie wystąpią zespoły prezentujące różne kultury i tradycje, a także połączone Chóry Akademickie i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych.

Na uczestników czeka także bogata oferta warsztatów, animacji i degustacji. Wrocławskie uczelnie zaoferują wyplatanie wianków, warsztaty zielnikowe, zajęcia pszczelarskie, naukę pierwszej pomocy, tańce romskie, wiązanie turbanów i wiele innych ciekawych przygód edukacyjnych.

Za to na spragnionych ruchu czekać będzie strefa sportowa z wojskowym torem przeszkód, podstawami walki wręcz i szachami plenerowymi. Nie zabraknie też kuchni ze smakami z różnych kultur, a także zup z bezpłatnej kuchni polowej.

Uczestnicy pikniku w 2025 roku Janusz Krzeszowski
Uczestnicy pikniku w 2025 roku

Nocne poszukiwania kwiatu paproci

Wieczór zakończy ognisko i obrzęd Sobótki, a tuż po zmroku rozpocznie się szukanie kwiatu paproci i pokaz instalacji świetlnej „Zakwitnij nocą – podążaj śladem kwiatu paproci”, przygotowanej przez studentów architektury krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego.

Ubiegłoroczni wystawcy z rękodziełem Janusz Krzeszowski
Ubiegłoroczni wystawcy z rękodziełem

Program Wielkiego Pikniku

12.00-13.00 SCENA DZIECIĘCEJ RADOŚCI

  • Zespół "Barwinok" (Ukraińcy)
  • Zespół wokalny - uczniowie klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 108 im Juliana Tuwima we Wrocławiu (Polacy)
  • Połączone chóry Szkoły Podstawowej nr 39 we Wrocławiu i Szkoły Podstawowej Dialogu Kultur Etz Chaim
  • Heimatsänger i Grupa Taneczno -Śpiewaczo-Teatralna (Niemcy)
  • Zespół "Barwinok" (Ukraińcy)
  • wspólny flash mob

13.00- 14.15 CZĘŚĆ OFICJALNA:

  • Oficjalne rozpoczęcie
  • Gwardia Gryfa
  • Połączone Chóry Akademickie i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych, koncert "Polifonia Kultur"
  • Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (prowadzony od 2009 roku przez prof. Alana Urbanka, aktywnie uczestniczy w życiu uczelni, zapewniając oprawę artystyczną najważniejszych uroczystości akademickich. Zespół prowadzi również bogatą działalność koncertową, występując w kraju i za granicą, m.in. podczas tras po USA i Kanadzie oraz we współpracy z takimi artystami jak Piotr Rubik, Zbigniew Wodecki, Grzegorz Turnau czy Justyna Steczkowska.)

14.25-18.00 SCENA BEZ GRANIC:

  • Kapusta Band (Ukraińcy)
  • Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca "Wrocław" (Polacy) 
  • Karaimski Zespół Folklorystyczny "Dostłar" (Karaimi)
  • Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" - grupa śpiewacza
  • Studenty Tanciujut (Ukraińcy)
  • Karaimski Zespół Folklorystyczny "Dostłar" (Karaimi)
  • Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" - grupa śpiewacza
  • Studenty Tanciujut (Ukraińcy)
  • Nami-ren (muzyka na żywo i tradycyjny taniec awa-odori) (Japończycy), Ryushinkai Kendo Wrocław (pokaz japońskiej szermierki)
  • Re-Karpaty (Łemkowie)
  • Gwardia Gryfa, spektakl plenerowy "Na styku dwóch królestw" (polana)

18.00-23.00 MAGICZNY WIECZÓR ŚWIĘTOJAŃSKI:

  • Tołhaje
  • Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera": obrzęd Sobótki (rozpalenie ogniska) oraz spotkanie z tańcem łemkowskim
  • Karczmarze

21.00-23.00 instalacja świetlna "Zakwitnij nocą – podążaj śladem kwiatu paproci

Plakat informujący o Wielkim Pikniku z okazji Święta Wrocławia w Parku Pawłowickim. 20 czerwca, wstęp wolny www.piknik.wroclaw.pl
Plakat informujący o Wielkim Pikniku z okazji Święta Wrocławia w Parku Pawłowickim. 20 czerwca, wstęp wolny

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama