wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Dwa tygodnie z bluesem. 15 sierpnia startuje Vertigo Summer Blues Festival [PROGRAM]
Podczas tegorocznej 3. edycji festiwalu w Marinie Kleczków wystąpią HooDoo Band fot. mat. org.
Podczas tegorocznej 3. edycji festiwalu w Marinie Kleczków wystąpią HooDoo Band

Po Summer Jazz i Summer Vibe rusza trzecia odsłona festiwali muzycznych organizowanych przez Klubu Vertigo. W beach barach, na statku, tramwaju czy wyspie Daliowej od 15 do 28 sierpnia Vertigo Summer Blues Festival 2022. Zobaczcie, jakich artystów posłuchacie we Wrocławiu. Trzeba się spieszyć, bo na niektóre koncerty nie ma już biletów. Sprawdź program Vertigo Summer Blues Festival, który portal www.wroclaw.pl objął swoim patronatem.

Reklama

Vertigo Summer Blues Festival 2022, kto zagra

Najlepsi wrocławscy bluesmani, jak Zbylu Nowak (wspólnie m.in. z Andrzejem „Szarym” Szeremetem, Andrzejem Stagraczyńskim i Bartoszem Niebieleckim), ale też Speed Nachos, John Porter z przyjaciółmi, gitarzysta Henryk Borsiak, Robert Cichy, wokalistka Paulina Jeżewska z The Tricky Things, Sociograss, czyli kolektyw Americana z siedzibą w Edynburgu, J.J. Trio, Wiśnia Trio, wrocławianin Tomasz Nitribitt & Americana Review, formacja Dark Leaves, Knopowiązałka Blues Connection, skład, który powstał specjalnie by zagrać na wrocławskim festiwalu bluesowym, a na finał formacja Outsider.

Vertigo Summer Blues Festival 2022, gdzie posłuchamy koncertów

 • ZaZoo Beach Bar, Wybrzeże Wyspiańskiego 39E
 • Blues Tramwaj
 • Galerii Sztuka na Miejscu, ul. Łaciarska 4
 • dACH Dominikańska, na dachu Galerii Dominikańskiej
 • Hotel Puro, ul. Włodkowica 6
 • Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13
 • Przystanek Rondo, ogródek między przystankami tramwajowymi Rondo a Sztabowa przy ul. Powstańców Śląskich
 • Wyspa Daliowa
 • Marina Kleczków, ul. Pasterska 2B
 • Statek Wroclavia, bulwar Xawerego Dunikowskiego
 • Galeria Wratislavia, ul. Sucha 1
 • Q Hotel Plus, ul. Zaolziańska 2
 • Babie Lato Partynice, ul. Zwycięska 2

Vertigo Summer Blues Festival – program

Koncert Vertigo Summer Blues Festival 15 sierpnia 2022, wstęp wolny

W poniedziałek 15 sierpnia 2022 w ZaZoo Beach Bar kojarzony z zespołem The Crackers Zbylu Nowak & Back To The Roots. Tym razem artysta zaprezentuje się bluesowej odsłonie i powróci do swoich muzycznych korzeni.

Razem z nim zagrają najlepsi wrocławscy bluesmani – Andrzej „Szary” Szeremet, Andrzej Stagraczyński, Piotr Świętoniowski i Bartosz Niebielecki.

Vertigo Summer Blues Festival 16 sierpnia 2022

We wtorek 16 sierpnia 2022 w Blues Tramwaju podczas przejazdu blues w wykonaniu wyśmienitego gitarzysty Henryka Borsiaka. Towarzyszyć mu będzie specjalny skład muzyków, powołany wyjątkowo z okazji przejazdu bluesowego tramwaju, czyli perkusista Tomasz Burzyński, basista i wokalista Maksymilian Ambroziak. Wstęp jest wolny!

Także we wtorek 16 sierpnia 2022, ale o 20.00 w galerii Sztuka na Miejscu koncert nowego składu wrocławskiego Speed Nachos, który zagra świeżą odsłonę muzyki bluesowej. Frontmanem jest harmonijkarz Mieszko Służewski, a wspólnie z nim występują perkusista Sebastian Szabelski i gitarzysta Michał Zygman.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 17 sierpnia 2022 

W środę 17 sierpnia 2022 na dACHu Dominikańska o 20.00 Robert Cichy, wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, który w ubiegłym roku otrzymał Fryderyka za album „Dirty Sun”, który trafił zresztą do rankingu najlepszych polskich płyt 2021 roku. W 2019 r. za płytę „Smack” w kategorii „album roku blues”. Występował na Męskim Graniu, Pol'and'rock (Woodstock), Augustowskim Blues Maratonie, Festiwalu Bluesowo.

Organizatorzy podkreślają, że koncerty Roberta Cichego to szeroki wachlarz bluesowych brzmień, które często przekraczają granicę gatunku i stanowią podróż przez słowiański folk, amerykańskie prerie i zadymione nowoorleańskie kluby, z przedłużonym postojem w Nashville i częstymi wizytami na hiphopowych imprezach. Z Robertem Cichym wystąpią Mateusz Smoczyński Viol i perkusista Hubert Gasiul. 

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 18 sierpnia 2022 

W czwartek 18 sierpnia 2022 w Hotelu Puro o 20.00 wokalistka Paulina Jeżewska & The Tricky Things. Zespół sięga głównie do początków XX wieku, ale w ich repertuarze nie brakuje też autorskich kompozycji. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, które wykonywały Ma Rainey, Bessie Smith, Memphis Minnie, Etta James, Koko Taylor i wiele innych pań - jednak zawsze w autorskich nowoczesnych aranżacjach.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 19 sierpnia 2022 

W piątek 19 sierpnia 2022 o 20.00 w Vertigo Jazz Club & Restaurant formacja Sociograss, kolektyw Americana z siedzibą w Edynburgu, składający się z członków takich zespołów jak Wire and Wool, Cucks Bounty i Auld Reekie String Band. Sociograss funkcjonuje od około pięciu lat, wypełniając swoją muzyką puby, salony, sceny i ulice, ostatecznie łącząc miłość do bluegrass, piwa i piekielnie dobrej zabawy.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 20 sierpnia 2022, wstęp wolny 

W sobotę 20 sierpnia 2022 o 16.00 na Przystanku Rondo wokalista Tomasz Nitribitt & Americana Review. Wrocławska gwiazda muzyki bluesowej znany z HooDoo Band, obieżyświat, muzyk człowiek poszukujący przygód zaprosi swoich przyjaciół z którymi zaprezentuje niepowtarzalny koncert bluesowy z naleciałościami Americana.

Tego samego dnia o 20.30 na Pergoli VW PROJECT, czyli  wspaniała bluesowa wokalistka Valentina Vatutina razem z VW PROJECT po świeżo wydanej Epce, która szturmem podbija serca wrocławskich i nie tylko fanów muzyki bluesowej. Valentinie towarzyszą muzycy, którzy doskonale czują bluesa.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 21 sierpnia 2022, wstęp wolny 

W niedzielę 21 sierpnia 2022 o 16.00 na Wyspie Daliowej niepowtarzalne J.J. Trio (gitarzysta i wokalista Jacek Jaguś, basista Andrzej Stagraczyński i perkusista Bartek Niebielecki), które zaprezentuje muzykę bluesowa na najwyższym poziomie, pokazując jak wspaniale można spędzić niedzielne popołudnie z muzyką bluesowa i Vertigo Summer Blues Festival.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 22 sierpnia 2022, wstęp wolny 

W poniedziałek 22 sierpnia 2022 o 20.00 w Marinie Kleczków wrocławski flagowy HooDoo Band (nazwa pochodzi od tytułu bluesowego standardu – „Hoodoo Man Blues”), który założyli trzej przyjaciele: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasz Nitribitt.

Formacja z powodzeniem podbijała światowe i przede wszystkim wrocławskie sceny bluesowe.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 23 sierpnia 2022 

We wtorek 23 sierpnia 2022 od 18.00 do 20.00 na statku Wratislavia – Wiśnia Trio, solowy projekt Łukasza „Wiśni” Wiśniewskiego, znanego m.in. z zespołów Kraków Street Band czy Hard Times. „Wiśnia”, jako artysta ciągle poszukujący, założył swoje trio z myślą powrotu do minimalizmu, skupienia się na istocie piosenki.

Towarzyszą mu w tym muzycy, wieloletni przyjaciele (Jacek „J.J.” Jaguś – gitara akustyczna, gitara elektryczna, śpiew Piotr Górka - kontrabas), których muzyczne drogi wielokrotnie się już krzyżowały. Podczas koncertu usłyszeć będzie można głównie autorskie, polskojęzyczne piosenki „Wiśni”, pojawią się jednak również ulubione bluesy, ballady. 

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 24 sierpnia 2022 

W środę 24 sierpnia 2022 o 20.00 we Wroclavii – John Porter & Friends, z utworami z całej muzycznej kariery Johna. Skład zespołu Johna tworzą: Robert Rasz-perkusja, Krzysztof Łochowicz-gitary, Kornel Jasiński-bas.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 25 sierpnia 2022 

W czwartek 25 sierpnia 2022 o 20.00 w Q Hotel Plus Wrocław Bielany – Henryk Borsiak Blues Trio, czyli koncert wrocławskiego tria bluesowego. Muzycy znakomicie poruszają się w obszarach klasycznych dźwięków bluesowych nawiązujących do twórczości B.B. Kinga, Buddy'ego Guya czy Erica Claptona.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 26 sierpnia 2022 

W piątek 26 sierpnia 2022 o 20.00 w Vertigo Jazz Club & Restaurant – Dark Leaves, krakowski zespół grający autorską muzykę, którą nazywają sami „krwawym folkiem”. Nietypowe połączenie takich gatunków jak folk, blues, rock z orientalnymi i psychodelicznymi elementami.

Wyróżnia ich oryginalne instrumentarium – akustyczną gitarę wzbogacają takie instrumenty jak gitara rezofoniczna, lap steel guitar, mandolina, banjo i perkusjonalia, które zastępują klasyczną perkusję. Mianowani „Odkryciem Roku” czytelników magazynu Twój Blues.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 27 sierpnia 2022, wstęp wolny 

W sobotę 27 sierpnia 2022 o 20.00 w Babim Lecie Partynice – Knopowiązałka Blues Connection, skład, który powstał specjalnie by zagrać na wrocławskim festiwalu bluesowym. Tworzą go znakomici wrocławscy muzycy z Maciejem Ragnarem Knopem – gitarzystą na czele. Nie zabraknie również anielskiego głosu Wiktorii Wlaźlik i brodatych dźwięków harmonijki ustnej Mieszka Służewskiego.

Koncerty Vertigo Summer Blues Festival 28 sierpnia 2022, wstęp wolny 

W niedzielę 28 sierpnia 2022 o 16.00, Outsider, czyli, jak zapowiadają organizatorzy – niewolnicy bluesa, stylu i brzmienia. Grają już ponad 25 lat, kiedyś z brytyjskim dinozaurem Tonym McPhee (Groundhogs), kiedyś z amerykańską jazzwoman Loti Lewis.

Oprócz surowych dźwięków West Side Chicago pojawia się swing, soul i funky. Żelazne standardy znane z wykonań Muddy Watersa, B. B. Kinga, Johna Lee Hookera. Outsider nigdy nie gra dwa razy tak samo, to nieprzerwana energetyczna improwizacja.

Vertigo Summer Blues Festival 2022, jak kupić bilety

Bilety kosztują od 30 zł do 89 zł (kupimy je na stronie ewejsciowki.pl), karnety są za 99 zł (nie są gwarancją rezerwacji miejsca, bezpłatnej rezerwacji należy dokonać mailowo pod adresem: rezerwacje(at)vertigojazz.pl).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl