wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Urodziny Vertigo Jazz Club, czyli cały tydzień koncertów w wyjątkowym miejscu przy Oławskiej 13
Na zdjęciu publiczność w Jazz Klubie Vertigo fot. mat. pras.
Na zdjęciu publiczność w Jazz Klubie Vertigo

Zaczynali w 2015 roku i już wtedy wiedzieli, że prowadzenie przez cały rok klubu jazzowego będzie nie lada wyzwaniem. Udało się, czego dowodem nie tylko 8. urodziny Vertigo Jazz Club, ale fakt, że Vertigo kojarzy się nie tylko z klimatycznym miejscem przy Oławskiej, ale też letnimi festiwalami w plenerze. Jubileusz Vertigo uczci serią koncertów od 13-19 lutego z m.in. Marcin Wasilewski Trio, koncertem Vertigo Band. Będzie też przejazd zabytkowym tramwajem.

Reklama

Vertigo Jazz Club – tu pragnie się wrócić

Publiczność uwielbia to miejsce, koncerty, atmosferę, jedzenie i wraca. Do Vertigo Jazz Club przychodzą nie tylko wrocławianie, zaglądają też turyści z Azji, Niemiec, Szwajcarii, Holandii. Stali się rozpoznawalni i ludzie bywają tu już nie tylko z ciekawości, są też stali fani, którzy potrafią przejechać sporo kilometrów, aby przyjść do Vertigo Jazz Club. Na sukces złożyła się praca całego zespołu i konsekwentna linia programowa klubu.

Trudno było znaleźć klub, który jest tak prowadzony, jak nasz, gdzie w miesięcznym repertuarze mamy tyle propozycji, co inne miejsca proponowały przez pół roku albo rok. Stawiamy jednak na oryginalność, staramy się tworzyć trendy, a nie kopiować je bezmyślnie z innych miejsc.
Piotr Karwat, menadżer Vertigo Jazz Club

Zobaczcie historię Vertigo Jazz Club, laureata plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia

Urodziny Vertigo Jazz Club – zobaczcie koncerty

Valentine's Day Love Duets (14.02, godz. 18.00)

Miłosny repertuar jazzowy (wystąpi dwoje wokalistów Anna Nguen i Michal Bober), afrodyzjaki przygotowane przez kuchnię Vertigo, koktajle, które rozpalą nastrój.

Marcin Wasilewski Trio „En attendant" (15.02, godz. 20.00)

„En attendant” to tytuł siódmego albumu dla słynnej wytwórni ECM Records. Trio w składzie Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz i Michał Miśkiewicz zagrają utwory z nowej płyty, która stylistycznie jest różnorodna – od Bacha po improwizację.

J.J. Trio & The Girls (16.02, godz. 20.00)

Tym razem z dobrze już znanym w Vertigo J.J. Trio na scenie pojawią się dwie świetne wokalistki – Anna Nguyen i Wiktoria Wlaźlik. Będzie bluesowo.

Vertigo Birthday Party with Vertigo Band (17.02, godz. 20.00)

Koncert zespołu, który powstał z pasji do muzyki jazzowej i prawie w każdy piątek prezentuje największe utwory popularne we wspaniałych jazzowych aranżacjach. Prowadzony przez Natalię Szczypułę.

Show Burlesque Dance & Live Band (18.02, godz. 17.00 i 20.30)

Wieczór burleski, której gościem honorowym będzie Betty Q, pierwsza polska performerka i nauczycielka burleski. Wystąpi także najpiękniejsza gwiazda polskiej i europejskiej burleski Lillet L’amour (Miss Warszawy 2022), a zaśpiewa Kate Rex, poprowadzi wszystko Wojtek Lechończak (Cieniu), zatańczy ekipa Show Burlesque Dance z choreografiami Kingi Malewskiej. Wszystko w aranżacji muzycznej Sebastiana Łobosa z instrumentalnym zespołem kontrabasu, perkusji, saksofonu, skrzypiec i pianina.

Krzysztof Komeda Music by Dominik Gawroński Quintet (19.02, godz. 20.00)

Koncert poświęcony twórczości słynnego polskiego jazzmana Krzysztofa Komedy, a poprowadzi go wrocławski trębacz Dominik Gawroński z muzykami.

Urodziny Vertigo w tramwaju (18.02, sobota)

Z okazji Ósmych Urodzin Klubu fani mogą wsiąść, zgodnie z tradycją urodzinową Vertigo, do Jazz Tramwaju i wraz z MPK wyruszyć w podróż ulicami Wrocławia zabytkowym tramwajem w towarzystwie zespołu jazzowego. Wstęp wolny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl