wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławska Sztuka na Miejscu obchodzi pierwsze urodziny
Przy Łaciarskiej 4 odbyło się do dziś m.in. kilkanaście wystaw źródło: Sztuka na Miejscu FB
Przy Łaciarskiej 4 odbyło się do dziś m.in. kilkanaście wystaw

To nowa przestrzeń wystawiennicza we Wrocławiu – tak rok temu reklamowano Sztukę na Miejscu, galerię mającą służyć różnym wydarzeniom artystycznym, a na co dzień stanowić także miejsce relaksu czy spotkań przy filiżance kawy dla mieszkańców i turystów. Powstała dzięki współpracy Akademii Sztuk Pięknych i UM Wrocławia. Właśnie mija rok działalności tej galerii. Czy był udany?

Reklama

Dokładnie 2 lutego 2021 r. wszyscy zaangażowani w powstanie Sztuki na Miejscu w centrum miasta, przy ul. Łaciarskiej 4, uczestniczyli w uroczystej inauguracji kolejnej w naszym mieście przestrzeni dla kultury, której właścicielem jest formalnie spółka Save The World Real Estates. 

„Sztuka na miejscu” – nowa przestrzeń wystawiennicza

Nad koncepcją tego miejsca pracowali na prośbę spółki Wydział Kultury UM Wrocławia i zaproszona przez niego do współpracy w tym dziele Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Rok temu dyrektor Wydziału Jerzy Pietraszek mówił, że to przestrzeń przeznaczona przede wszystkim dla wrocławskich artystów, ale pewnie nie tylko i będzie tak, jak Akademia Sztuk Pięknych sobie to wyobraża.

Rektor ASP, prof. Wojciech Pukocz odpowiadał: – Sztuka na Miejscu to obecność Akademii i artystów z nią związanych. Chciałbym, żeby to była reprezentacja bardzo szeroka. Planujemy pokazywanie prac naszych dyplomantów – i projektantów, i reprezentantów sztuk czystych. Mamy w związku z tym nadzieję, że ta galeria stanie się dla studentów ASP miejscem, w którym mogą szukać inspiracji i zaprezentować swoje dzieła, a dla wrocławian i tych, którzy przyjeżdżają do Wrocławia, miejscem, w którym będą mogli poznać twórczość wrocławskich artystów. W nieformalnej atmosferze. 

Sztuka na miejscu, Wrocław

źródło: Sztuka na Miejscu/Fb

W piątek 26 lutego 2022 roku będzie można skonfrontować tę wizję z rzeczywistością. Sztuka na Miejscu wyprawia bowiem tego dnia swoje pierwsze urodziny, będzie więc pewnie okazja usłyszeć, co przez ostatni rok w galerii się wydarzyło.

Pierwsze urodziny Sztuki na Miejscu

Pierwsze urodziny Sztuki na Miejscu

Koncert
Termin 26 lutego 2022 20:00

Miejsce Sztuka na miejscu – przestrzeń wystawiennicza

Zobacz

„Sztuka na miejscu” się zmienia

Już dziś Sztuka na Miejscu chwali się osiągnięciami. „Wspólnie stworzyliśmy nietuzinkowe miejsce w samym sercu miasta. Miejsce surowe i zimne do chwili, gdy na ścianach zaczęły pojawiać się realizacje wybitnych Artystów”. Warto tu dodać, że w galeryjnej przestrzeni przy ul. Łaciarskiej zorganizowano w ciągu roku kilkanaście różnorodnych wystaw, których autorami byli twórcy, mający na koncie zarówno wielkie sukcesy artystyczne, jak i ci dopiero pracujący na swoją sławę.

Zdzisław Nitka

Pamiętamy, że na otwarcie Sztuki na Miejscu w lutym ub. roku zaproszono z wystawą świetnego malarza, profesora wrocławskiej ASP, Zdzisława Nitkę. Na zdjęciu z żoną Jolantą Nikt, fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl