wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Sylwester w kinie we Wrocławiu. Zobaczcie, gdzie można spędzić 31 grudnia 2022 r. [LISTA KIN]
Na zdjęciu kobieta i mężczyzna, bohaterowie filmu „W trójkącie”, który obejrzymy w Sylwestra w Kinie Nowe Horyzonty fot. Kino Nowe Horyzonty
Na zdjęciu kobieta i mężczyzna, bohaterowie filmu „W trójkącie”, który obejrzymy w Sylwestra w Kinie Nowe Horyzonty

Po okresie pandemii tegoroczny Sylwester 2022 jest świetną okazją, by wspólnie świętować. Jedną z ulubionych opcji jest wspólne wyjście na Sylwestra 2022 do kina. Do wyboru są propozycje z Kina Nowe Horyzonty, Dolnośląskiego Centrum Filmowego, Kina Helios Magnolia i Helios Bielany. Zobaczcie, jakie filmy obejrzycie w Sylwestra w kinach we Wrocławiu!

Reklama

Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF) – Sylwester 2022

Sylwestrowy Zawrót Głowy w DCF-ie to dwie opcje – „Na srebrnym ekranie” i „Na perłowym ekranie”.

W obydwu przypadkach obejrzymy przedpremierowo, bo to zwyczaj sylwestrowych pokazów, m.in. nowy francuski hit „Maskarada” z Pierre'em Niney'em i Isabelle Adjani. Na ekranie będzie gorący romans, w tle obrzydliwie bogaci ludzie z Lazurowego Wybrzeża i planowany misternie przekręt. 

W cenie każdej z dwóch opcji jest okolicznościowy drink w barze DCF-u, a po północy noworoczny toast lampką szampana.

Kino Nowe Horyzonty – Sylwester 2022

W Kinie Nowe Horyzonty zaplanowano dwa pokazy filmowe – najpierw wywołujący zachwyty film o Sissi „W gorsecie” obalający baśniowy mit Elżbiety, cesarzowej Austrii, a obnażający smutną prawdę o pragnącej wolności kobiecie, która poślubiła służbistę. 

Ponadto hit tegorocznego festiwalu w Cannes, czyli „W trójkącie”, zjadliwa satyra na tych, którym powodzi się lepiej – bogaczy, modelki, influencerów, ale też na tych, którym powodzi się gorzej. Twórca „The Square” Ruben Östlund w dobrej formie. Ironiczny i prześmiewczy jak zawsze. To będzie rejs bez trzymanki (bo akcja toczy się w dużej mierze na statku).

Pomiędzy filmami można potańczyć do muzyki DJ-a, skorzystać z cateringu (będzie m.in. box zimnych przekąsek w opcji mięsnej lub wegańskiej, szampana w butelce, kawy, herbata w opcji nielimitowanej. Do 25 grudnia bilety będą tańsze (220 zł, 200 zł), potem o 50 zł droższe. 

Kino Helios Magnolia i Helios Bielany – Sylwester 2022

W obydwu Heliosach przygotowano dla widzów dwa zestawy sylwestrowych hitów – pierwszy zagraniczny, drugi polski. W pierwszym absolutnie wystrzałowo zapowiada się, przedpremierowo, nowy film Guya Ritchie „Gra Fortuny” z gwiazdorską obsadą (Jason Statham, Aubrey Plaza).

W drugim z kolei królować będą polskie premiery, w tym komedia kryminalna „Niebezpieczni dżentelmeni” (z Marcinem Dorocińskim w roli Witkacego, Tomaszem Kotem w roli Tadeusza Boya-Żeleńskiego, czy Andrzejem Sewerynem jako Josephem Conradem) w zakopiańskim klimacie Młodej Polski, śmietanką artystyczną i...trupem. Tytułowi Panowie zamienią się w rasową ekipę śledczą.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl