wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Sylwester we Wrocławiu. Teatr? Opera? Narodowe Forum Muzyki? [ZOBACZ, GDZIE SIĘ WYBRAĆ]
Na zdjęciu dwa kieliszki szampana i zegar wybijający północ fot. za Pixabay
Na zdjęciu dwa kieliszki szampana i zegar wybijający północ

Wyjątkowy Sylwester? Może tym razem nie w domowych pieleszach, ale w teatrze albo w sali koncertowej. Podpowiadamy, na jakiego Sylwestra 2022/2023 można się wybrać do teatrów, opery i Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Zobaczcie terminy, daty, ceny. Na wszystkie wydarzenia są jeszcze bilety, ale warto już planować, jak spędzicie 31 grudnia 2022.

Reklama

Narodowe Forum Muzyki – Raz Dwa Trzy (30.12, godz. 19.00 i 31.12, godz. 18.00)

Sylwester w NFM tym razem nie z muzyką poważną. Zamiast koncertu barokowego albo symfonicznego (jak w minionych latach) albo wieczoru z ariami operowymi, teraz propozycja zarówno dla melomanów, jak i wielbicieli lżejszego, a ambitnego repertuaru. Zagrają Panowie z Raz Dwa Trzy. A wystąpią podczas dwóch koncertów – 30 i 31 grudnia – więc można wybrać się i w przeddzień Sylwestra, aby posłuchać genialnego połączenia rocka i poezji. I, uwaga, Raz Dwa Trzy zagrają na scenie z NFM Filharmonią Wrocławską!  

Opera Wrocławska – gala z udziałem trzech tenorów (31.12, godz. 19.00)

W Operze Wrocławskiej uroczysta gala, podczas której zaśpiewają trzej tenorzy - Rafał Bartmiński, Giorgi Sturua i Tadeusz Szlenkier. Podczas wieczoru wykonają, z towarzyszeniem orkiestry Opery Wrocławskiej pod batutą Adama Banaszaka, najsłynniejsze arie operowe świata z dzieł Verdiego, Pucciniego, Bizeta, Moniuszki. A już sama orkiestra zagra także najpiękniejsze walce Johanna Straussa, w tym „Nad pięknym modrym Dunajem”.  

Wrocławski Teatr Współczesny – „Wyskubki” (31.12, godz. 20.00)

Spektakl Pawła Kamzy w oparciu o teksty Tadeusza Różewicza, w którym zaciera się podział na aktorów i widzów. Pretekstem jest tytułowy zwyczaj, który polega na darciu pierza przez kobiety, a najczęściej kończy się wspólną zabawą. Obrzędowi na scenie towarzyszą kompozycje Aleksandra Brzezińskiego, zainspirowane trzema tradycjami – ludową, klezmerską i folkloru miejskiego – wywiedzionymi z historii terenów pogranicza Mazowsza, Śląska i Wielkopolski.

Teatr Polski – „Okno na parlament” (31.12, godz. 20.00)

Jeden z największych komediowych hitów, który w Teatrze Polskim jest grany od ponad 30 lat!  Główny bohater, Richard Willey planuje schadzkę z sekretarką z opozycyjnej partii. Utrzymanie tajemnicy wydaje się proste do czasu, kiedy w oknie przygotowanego na tę okazję hotelowego apartamentu pojawi się... trup. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Sekretarka okazuje się mężatką a jej mąż bandytą. A to dopiero początek problemów. 

Teatr Polski – „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie” (30.12, godz. 19.00, 31.12, godz. 20.00)

Recital Mariusza Kiljana utrzymany jest w konwencji przerywanego piosenkami seansu u psychoterapeuty. Wśród autorów wykorzystanych utworów znajdują się m.in. Jacques Brel, Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Elvis Presley, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Andrzej Waligórski, Władimir Wysocki czy zespół Talking Heads.

Wrocławski Teatr Komedia – „Rubinowe gody” (31.12, godz. 19.00)

Małżeństwo wysłane przez córkę na rocznicowy wyjazd z okazji 40-lecia pożycia (zresztą rok później niż owa rocznica przypadała) próbuje odnaleźć się w roli gości ekskluzywnego hotelu. Nie będzie łatwo – od próby wejścia do pokoju po nieoczekiwanego gościa, jaki wychodzi spod ich łóżka. „Rubinowe gody” to sztuka o everymanach, zwykłych przedstawicielach naszego społeczeństwa, którzy żyją na linii praca-dom-dzieci, nie ruszają się z domu, bo nie mają czasu, pieniędzy. Dopiero wyjazd sprawia, że wracają do wspomnień.

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl