wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

200 lat, Mistrzu! Stefan Arczyński świętuje 104. urodziny

Stefan Arczyński urodził się 31 lipca 1916 r. fot. Tomasz Walków
Stefan Arczyński urodził się 31 lipca 1916 r.

Nieoceniony kronikarz powojennej odbudowy Wrocławia i rozkwitu życia kulturalnego dolnośląskiej stolicy. Wielbiciel podróży i piękna przyrody, które uwiecznił w sobie właściwym, niezwykłym stylu na niezliczonych fotografiach, przez co stały się nie tylko cennymi dokumentami, ale także dziełami sztuki – Stefan Arczyński kończy dzisiaj, 31 lipca – 104 lata. 

Reklama

O nietuzinkowej postaci, wielkim talencie i zasługach Stefana Arczyńskiego, fotografika, który związany jest z Wrocławiem od 1950 r., laureatem m.in. Nagrody Artystycznej Miasta Wrocławia i Nagrody Wrocławia, mającemu w tutejszym Muzeum Teatru stałą ekspozycję swoich prac – pisaliśmy na łamach miejskiego portalu wielokrotnie.

Dziś – życząc dostojnemu Jubilatowi 200 lat! – przywołujemy niektóre z tych tekstów ze świadomością, że i tak w pełni nie oddają wiedzy na temat bogatego życiorysu, w tym zawodowych dokonań, Mistrza. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama