wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Warsztaty, pokazy i koncert czyli Przegląd Nowego Rzemiosła w Concordii na Wyspie Słodowej
Przegląd Nowego Rzemiosła 28 maja w Concordia Design, grafika wydarzenia materiały prasowe organizatorów
Przegląd Nowego Rzemiosła 28 maja w Concordia Design, grafika wydarzenia

Lokalni rzemieślnicy, bezpłatne warsztaty, wystawa fotografii, film, a na koniec koncert. W sobotę, 28 maja, Concordia Design na Wyspie Słodowej zaprasza na Przegląd Nowego Rzemiosła. To wydarzenie dla wszystkich kochających rzemiosło, te w tradycyjnej jak i nowoczesnej formie.

Reklama

Gospodarzem i organizatorem wydarzenia jest Concordia Design Wrocław

W naszym mieście jest mnóstwo osób, które interesują się rzemiosłem. To nie tylko osoby, które wyjątkowe przedmioty produkują, zawodowo lub hobbistycznie. To także Ci, którzy uwielbiają je kupować ze względu na ich unikatowość czy ekologiczny proces tworzenia. Dla nich wszystkich jest właśnie Przegląd Nowego Rzemiosła
Ewa Kaucz, dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław

Na początek bezpłatne warsztaty

Zaplanowano m.in. warsztaty tkactwa, technik krawieckich czy haftu – wydarzenie cieszy się ogromną popularnością, na zajęcia zostały już ostatnie miejsca. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 9.00 a zajęcia są bezpłatne. 

Poprowadzą je specjaliści m.in. nadodrzańskich pracowni rzemieślniczych. W programie m.in. tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów z Tartarugą, Różą Rozpruwacz, Naturą Rzeczy i Pracownią Oszklona, a także z Przemkiem Wańczykiem i Olgą Budzan.

O 15.00 przed Concordią rozpocznie się, zakończone wspólną degustacją, gotowanie w 1,5 metrowym woku.

Spotkania, wystawa, pokaz i koncert

O tym, jak zbudować silną markę opowie Magda Jurek, artystka i projektantka, znana także pod pseudonimem Pani Jurek. Jej prace można było podziwiać m.in. podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24).

W programie jest również wystawa zdjęć Mateusza Gzika „Szukając miedzi trafiłem na złoto”, która zabierze widzów w podróż po Nadodrzu oraz film dokumentalny „Nadodrzańscy rzemieślnicy”, wyprodukowany przez Fundację Dom Pokoju.

Wieczór zakończy koncert zespołu Slow Sunset.

Organizator: Fundacja Vox Artis

Partnerami wydarzenia są: Fundacja Dom Pokoju, Infopunkt Nadodrze Łokietka 5, Fundacja Open Mind, Krzywy Komin, Dolny Śląsk Wita Rzemiosło, HART – dziedziniec artystyczny, Targi Dobry Design, V- Records.

Wydarzenie realizowane przy wsparciu finansowym Wydziału Kultury we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl