wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Na co wybrać się do wrocławskich kin i obejrzeć na Netflixie i HBO? Zobacz repertuar
Na zdjęciu aktor Timothee Chalamet, który gra jedną z głównych ról w filmie „Do ostatniej kości” fot. Warner Bros/mat. pras.
Na zdjęciu aktor Timothee Chalamet, który gra jedną z głównych ról w filmie „Do ostatniej kości”

Zobaczcie, na co się wybrać w najbliższy weekend do kina i obejrzeć na Netflixie i HBO Max. Wśród premier m.in. nowy film Luki Guadagnino „Do ostatniej kości”, historia oskarżenia Harvey'a Weinsteina w „Jednym głosem”, genialne dni z życia samotnej matki „Na pełny etat”. Na Netflixie m.in. dokument o Ghislaine Maxwell, a na HBO Max „Tajemnice Los Angeles”. To wszystkie premiery filmowe 25 listopada 2022 r. we Wrocławiu i na Netflix, HBO Max.

Reklama

Premiery od 25 listopada

Do ostatniej kości, reż. Luca Guadagnino

Opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.

W czasie wspólnej odysei na dystansie tysiąca mil poznają boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana.

Pomimo wysiłków, nie mogą jednak uciec od tragicznej przeszłości. Ostatecznie będą musieli zdecydować, czy ich uczucie jest w stanie pokonać ich odmienność.

Moonage Daydream, reż. Brett Morgen

Dokument ukazuje życie i geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej płodnych i wpływowych artystów naszych czasów. Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, występów i muzyki, pełnometrażowa, doświadczalna odyseja filmowa Bretta Morgena.

Film jest prowadzony przez narrację samego artysty i jest pierwszym oficjalnie usankcjonowanym o nim filmem.

Jednym głosem, reż. Maria Schrader

W 2017 światem wstrząsnęła informacja o wielkim skandalu w Hollywood. Reporterki „New York Timesa”, Megan Twohey i Jodi Kantor przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood - Harveya Weinsteina. 

Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. Publikacja NYT zapoczątkowała ruch #MeToo.

Dziwny świat, reż. Don Hall

Pełna przygód podróż w głąb zupełnie niesamowitego świata zamieszkanego przez najdziwniejsze stwory. Czy skłócony klan Klanów, rodzina odkrywców i poszukiwaczy przygód, zdoła się dogadać i wypełnić najważniejszą misję swojego życia?

Na pełny etat, reż. Éric Gravel

Julie (Laure Calamy) dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku.

Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. 

Święta inaczej, reż. Patrick Yoka

Ewa jest perfekcyjną panią domu. Do Świąt szykuje się już od wakacji i nie przyjmuje do wiadomości, że coś może pójść nie tak. Nic więc dziwnego, że gdy w przeddzień wigilii odkrywa, że jej małżeństwo jest bajką, w którą wierzy już tylko ona, poukładany lśniący świat wali jej się na głowę. Trafiona w serce z dużego kalibru, Ewa po raz pierwszy w życiu postanawia zrobić coś naprawdę spontanicznego: rzuca wszystko i wsiada do pierwszego lepszego pociągu w nieznane.

Superheroes, reż. Szymon Gonera

Dokument przedstawia niezwykłe historie ludzi zmagających się z codziennym okrucieństwem wojny na Ukrainie. To w szczególności historie uchodźców próbujących wydostać się z atakowanego kraju, jak i historie ich sąsiadów - Polaków, którzy w akcie dobroci bohatersko im pomagają. Zdjęcia do filmu powstały w ciągu kilku miesięcy, w 2022 roku na terenie: Polski, Ukrainy oraz Francji.

Premiery na platformach streamingowych od 25 listopada 2022

Netflix (od 25 listopada)

Ghislaine Maxwell: Obrzydliwie bogata (od piątku 25 listopada)Blood & Water: Sezon 3 (od piątku 25 listopada)Super drużyna ratuje święta (od poniedziałku 25 listopada)Romesh Ranganathan: The Cynic (od wtorku 29 listopada)Kucharze kontra przekąski (od środy 30 listopada)Nazywam się Vendetta (od środy 30 listopada)Pacjent (od środy 30 listopada)Człowiek czynu (od środy 30 listopada)Take your pills: Xanax (od środy 30 listopada)Zwierzęce zagadki: Sezon 2 (od środy 30 listopada)

HBO Max (od 25 listopada)

Naznaczony: Ostatni klucz (od piątku 25 listopada)Tajemnice Los Angeles (od soboty 26 listopada)Miss Potter (od soboty 26 listopada)Herkules (od niedzieli 27 listopada)Dziennik dla Jordana (od niedzieli 27 listopada).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl