wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiera Teatru Pieśni Kozła „Andronicus-Synekdocha” 9 grudnia
Spektakl Andronicus-Synekdocha Teatr Pieśni Kozła cc
Spektakl Andronicus-Synekdocha

Grzegorz Bral i zespół jednego z najlepszych wrocławskich teatrów pracują nad premierą adaptacji Szekspirowskiego „Tytusa Andronikusa”, grają na nowej scenie przy Ślężnej 130 i marzą, aby mogli zostać gospodarzami tej przestrzeni po byłej siłowni. Premiera „Andronicus: Synekdocha” 9 grudnia.

Reklama

Nowa przestrzeń – Ślężna 130

„Nowy spektakl, nowe miejsce, nowy eksperyment” – piszą na swoim profilu FB realizatorzy. Wspomniane nowe miejsce, w którym Teatr Pieśni Kozła zagra „Andronicusa: Synekdochę” to sala przy ulicy Ślężnej 130. Przestrzeń po byłej siłowni licząca 1200 mkw. mieści 5 studiów, m.in. ruchowych, tanecznych. – Mogłaby służyć nie tylko nam, ale wielu wrocławskim organizacjom, zwłaszcza że podobnego miejsca we Wrocławiu brakuje – zwraca uwagę Grzegorz Bral, dyrektor Teatru Pieśni Kozła, który liczy, że w ciągu najbliższych kilku tygodni uda mu się przekonać urzędników, aby zespół mógł pracować w tym miejscu już na stałe. Nazwą pozostałby adres: Ślężna 130.  

Andronicus Synekdocha – premiera w Teatrze Pieśń Kozła

Andronicus Synekdocha – premiera w Teatrze Pieśń Kozła

Dramat
Termin od 7 grudnia 2021 do 11 grudnia 2021

Miejsce Teatr Pieśń Kozła – Ślężna

Zobacz

Dramat Szekspira o pożądaniu władzy

Eksperymentem są poszukiwania teatralne Grzegorza Brala (w kierunku teatru totalnego), a widzowie mogą spodziewać się adaptacji Szekspirowskiego dramatu „Tytus Andronikus”, jednego z najbardziej krwawych w dorobku wybitnego twórcy ze Stratfordu. – To także jeden z najszybszych dramatów, w którym trup ściele się gęsto, bohaterowie są mordowani, wykorzystywani, stają się ofiarą gwałtu – mówi reżyser. I podkreśla, że dla niego to przede wszystkim bardzo aktualny utwór o bezwzględności zdobywania i posiadania władzy. 

Adaptacja dramatu Szekspira będzie story-tellingiem. – Nie gramy tak, jak napisał go Szekspir, ale z m.in. z o wiele mniejszą obsadą – zaznacza Grzegorz Bral. W roli Marcjusza, syna Tytusa i opowiadającego dramat, zobaczymy Andrzeja Pieczyńskiego, którego kinomani pamiętają z roli taksówkarza Jurka w filmie „Wielki Szu” Sylwestra Chęcińskiego. Saturninusem, okrutnym cesarzem bedzie Damian Aleksander, muzyk, wokalista, aktor dramatyczny, a Lawinię zagra Monika Mikołajczak, studentka IV roku szkoły teatralnej. 

Premierowe przedstawienie w przestrzeni Ślężnej 130 obejrzymy 9 grudnia, pozostałe 10 i 11 grudnia o godz. 19.00. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl