wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Panorama Racławicka bez biletu 4 kwietnia. Zobaczcie, co można podziwiać w środku

Nawet 3000 osób może dziś odwiedzić Panoramę Racławicką. Bez rezerwacji, do 19.00. Z okazji 229. rocznicy bitwy pod Racławicami i jubileuszu 75-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu gigantyczne płótno Kossaka i Styki będzie można we wtorek 4 kwietnia obejrzeć za darmo. I nie tylko to dzieło! Bilety, które otrzymamy w Panoramie Racławickiej będą ważne przez 3 miesiące na wystawy stałe w oddziałach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Reklama

Panorama Racławicka bez biletu

Oddział Muzeum Narodowego, w którym znajduje się bezcenne płótno Wojciecha Kossaka i Jana Styki (choć wspierali malarzy też przy pracy Louis Boller, Zygmunt Rozwadowski i Tadeusz Popiel) we wtorek 4 kwietnia będzie czynny od 8.30 do 19.00. Wtedy można wejść, otrzymać bilet i bezpłatnie obejrzeć Panoramę Racławicką, płótno o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Na płótnie  przedstawiona została zwycięska bitwa Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. 

Zwiedzanie Panoramy – o czym pamiętać 

  • szatnia będzie nieczynna, dlatego organizatorzy proszą o przychodzenie bez plecaków i bagażu
  • bilety będą rozdawane każdemu wchodzącemu do MPR, nie ma możliwości rezerwacji miejsc.
  • tylko 85 osób jednorazowo na platformie widokowej (ze względów konserwatorskich oraz by zapewnić komfort zwiedzającym)
  • przewidywany czas zwiedzania jednej grupy to ok. 15 minut
  • bilet, który dostaniemy 4 kwietnia w Panoramie Racławickiej uprawnia do bezpłatnego wejścia na wystawy stałe do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznego i Pawilonu Czterech Kopuł (w ciągu 3 miesięcy od daty seansu).

Zastukaj do Styki. Skossakuj się!

Tym hasłem zachęca do przyjścia do Panoramy Racławickiej dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Piotr Oszczanowski.

[quote author=Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu]Już blisko 11 milionów ludzi z całego świata poznało fenomen, jakim jest />>Panorama Racławicka<>Panoramę Racławicką<>później<>Panorama Racławicka<

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl