wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kolejna atrakcja na kulturalnej i turystycznej mapie Wrocławia. Na Nadodrzu powstał nowy mural. Zobacz!
Mural zaprojektował Grzegorz Kochaniec, artysta pochodzący z Nadodrza ZZK
Mural zaprojektował Grzegorz Kochaniec, artysta pochodzący z Nadodrza

Nadodrze wciąż odkrywa swoje tajemnice i buduje nową historię z dawnymi oraz nowymi mieszkańcami. Na kamienicy przy ul. Kaszubskiej 3 powstał właśnie nowy mural. Nawiązuje do książki wrocławskiego pisarza – Krzysztofa Czai. Autor, w swojej najnowszej publikacji, opisał historię kamienicy przy ul. Kaszubskiej 3, w której się wychowywał. W powieści poznajemy losy przybyłych tu po wojnie nowych mieszkańców i ich dzieci – pokolenia lat 50. i 60.

Reklama

Autor, i jednocześnie jeden z bohaterów książki pt. „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza”, poświęcił ją obrazom dzieciństwa oraz młodości spędzonej na ulicach i podwórkach Nadodrza. Życie mieszkańców kształtowała ich różnorodność społeczna, która także dziś wpływa na charakter i klimat osiedla.

Dzięki współpracy wrocławskiego literata i Klubu Pod Kolumnami, narodził się pomysł realizacji muralu, który będzie nawiązywał do książki. Po pozytywnym zaopiniowaniu projektu przez Wydział Architektury i Zabytków oraz stanu technicznego ściany budynku przez Zarząd Zasobu Komunalnego można było przystąpić do realizacji muralu. Wykonania tej części zadania podjął się Marcin Skurowski – doświadczony wykonawca, który ozdobił już niejedną miejską przestrzeń.

To kolejny mural na Nadodrzu we Wrocławiu. Zobaczcie kolorowe podwórka w tym rejonie.

Najpierw książka, potem mural, a następnie reportaż filmowy

Teraz realizowany będzie kolejny etap projektu – Sabin Kluszczyński podejmie się realizacji reportażu filmowego o mieszkańcach kamienicy przy ul. Kaszubskiej 3. Promocja miejsca, a także jego mieszkańców ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i marginalizacji mieszkańców osiedla.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl