wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Dziś Noc Księgarń. Raj dla moli książkowych i nocnych marków [ADRESY, PROGRAM]
Na zdjęciu osoba stojąca przy półce z książkami z sklepie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu fot. Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Na zdjęciu osoba stojąca przy półce z książkami z sklepie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Autorskie, niezależne, kameralne, dziecięce, księgarnio-kawiarnie i kluboksięgarnie. Podczas Nocy Księgarń możemy odkryć najciekawsze księgarnie niezależne we Wrocławiu. W tym roku do wydarzenia przyłączyło się prawie 150 miejsc z 55 miast. We Wrocławiu w piątkowy wieczór zajrzymy do 10 punktów. Zobaczcie lokalizacje i program Nocy Księgarń 2022 w stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

W Noc Księgarń wyjątkowe wydarzenia w całej Polsce

Noc Księgarń to ogólnopolski festiwal organizowany od 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN). W programie wydarzenia, które odbędzie się 7 i 8 października konkursy, warsztaty, kiermasze i spotkania autorskie.

Do tej pory gośćmi nocy byli: Szczepan Twardoch, Katarzyna Nosowska, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Dorota Masłowska, Zyta Rudzka, Marcin Świetlicki, Zygmunt Miłoszewski.

W tym roku w całej Polsce będzie można zwiedzić 150 miejsc. Co przygotowały księgarnie we Wrocławiu? Zobacz program wydarzeń.

Noc Księgarń we Wrocławiu 2022. Zobacz program 7 października

Wrocław, Antykwariat im. Andrzeja Jaworskiego, Kuźnicza 43/45

godz. 18.00-22.00

Kiermasz z rabatem - 20% na wszystkie książki.

Wrocław, Cocofli, Włodkowica 9

Cały dzień, do północy

Kiermasz książek – wszystkie książki dla dzieci, przy zakupie dwóch 50% na drugą. Wszystkie książki wydawnictwa Karakter -25%, a wydawnictwa Tajfuny -20%.

A w sobotę 8 października w godzinach 11–12.30 księgarnia zaprasza na spotkanie autorskie oraz czytanie książki Katarzyny Grzyś-Kurki „Franek Koperek i psie klany” połączone z warsztatami artystycznymi dla dzieci.

Wrocław, Księgarnia PWN, Kuźnicza 56

godz. 17.00–21.00

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim i wystawa plakatów Moniki Wendzel-Semik. Wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja i sprzedaż najnowszej książki Marka Krajewskiego. Dodatkowo będzie można kupić prace artystki, Moniki Wendzel-Semik. W tym dniu rabaty na publikacje WN PWN oraz wszystkie powieści Marka Krajewskiego.

Wrocław, Księgarnia Hiszpańska, Szajnochy 5

od godz. 19.00

Całonocny kiermasz książek w atrakcyjnych cenach, pojedynki poetyckie, prozatorskie, winiarskie.

Wrocław, Księgarnia IPN we Wrocławiu, plac Solny 8/9

 • od godz. 17.30
 • powitanie muzyką na żywo, a pierwszych 20 gości otrzyma specjalnie przygotowany upominek. Następnie spotkania autorskie:
 • godz. 18.00 – „Placówka „Nabuchodonozor” w Teheranie 1932–1937. Z działalności polskiego wywiadu wojskowego na Bliskim Wschodzie. Wybór źródeł”, ppłk dr Adam Szymanowicz
 • godz. 19.00 – „Wspomnienia ocalonego. Wołyń 1941-1944”, dr Katarzyna Pawlak-Weiss oraz gość specjalny Jozef Keselman – syn ocalonego z Holokaustu, urodzony we Wrocławiu, mieszkający w USA
 • godz. 20.00 – „Podpułkownik Ludwik Marszałek „Zbroja”, dr hab. Tomasz Balbus
 • godz. 21.00 – „Generał broni Władysław Anders”, dr hab. Jerzy Kirszak

Publikacje IPN można będzie nabyć ze specjalnym rabatem, a także otrzymać autografy autorów oraz gratisy niespodzianki. Na najmłodszych czekać będą krzyżówki i zagadki historyczne.

Wrocław, Księgarnia Lekturka, Jedności Narodowej 95

godz. 10.00–22.00

Na Facebooku księgarni konkurs plastyczny dla dzieci od 4 do 10 lat, w którym przedstawią siebie czytających ulubioną książkę. Prace można nadsyłać za pomocą Facebooka w postaci skanu lub zdjęcia (w komentarzu pod wydarzeniem). Najlepsza praca zostanie opublikowana na profilu społecznościowym, a zwycięzca otrzyma 100 zł na zakup książek dla dzieci.

Księgarnia zaprasza także na quiz pt. Jak dobrze znam historię dzielnicy/osiedla Nadodrze – Ołbin, na którym mieszkam, pracuję?”. Odwiedzający księgarnię sprawdzą swoją znajomość historii osiedla Nadodrze – Ołbin. Każdy uczestnik otrzyma gadżety w podziękowaniu za udział w zabawie, a osoba, która zdobędzie najwięcej punków, zostanie nagrodzona albumem o Wrocławiu. Quiz odbędzie się w księgarni w godzinach 10.00–21.00, a ogłoszenie laureata odbędzie się przez SMS w dniu następnym. Uczestnicy quizu dostaną w podziękowaniu za udział drobne gadżety

Rabatem z okazji nocy objęte zostaną pozycje z działy literatury dziecięcej oraz publikacje o Wrocławiu.

Wrocław, Księgarnia Gądowianka, Horbaczewskiego 4-6

godz. 18.00-20.00

Wydłużone godziny otwarcia księgarni.

Wrocław, Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2

 • godz. 12.00–13.00 – Warsztaty z filozofii dla dzieci Obrazy Filozofii cz. 1, dr Kamila Morawska
 • godz. 15.00–21.00 – Kiermasz płyt winylowych i muzyczne sety DJ Er-J, Ernest Dec
 • godz. 17.00–18.00 – Warsztaty z filozofii dla dzieci Obrazy Filozofii cz. 2, dr Kamila Morawska
 • godz. 21.00–22.00 – Doczute – trening jogi w księgarni (Marcelina Pawłowska) i kiermasz płyt winylowych

Wrocław, Księgarnia Podróżnika, Wita Stwosza 19/20

godz. 18.00–20.00

Warsztaty literacko-ilustratorskie dla dzieci poprowadzone przez Marcina Pajdaka, autora książek dla dzieci z cyklu „Opowieści z Sudeckiej Puszczy”. Podczas spotkania autor opowie, jak powstają jego książki i zainspiruje dzieci do napisania i narysowania swojej własnej książki.

godz. 18.00-22.00

Kiermasz książek połączony z konkursem, przygotowany wspólnie z wydawnictwem Bezdroża oraz wydawnictwem kartograficznym PLAN. W ten wieczór rabat 30% na wszystkie publikacje tych wydawnictw.

W tym dniu odbędzie się także promocja książek Joanny Mielewczyk z cyklu „Kamienice”. W sprzedaży wszystkie trzy tomy książki z dedykacją autorki. Dodatkowo kiermasz map w okazyjnej cenie. A wśród uczestników Nocy Księgarń rozlosowane będą nagrody w postaci map i książek.

Wrocław, Księgarnia Muzealna Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5

do godz. 18.00

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza do swoich księgarń (w gmachu głównym oraz w Pawilonie Czterech Kopuł przy Wystawowej) od 7 do 9 października osobiście i online. Specjalne rabaty na publikacje muzealne nawet do 80%. Robiąc w tych dniach zakupy w księgarniach stacjonarnych za min. 99 zł, otrzymacie w prezencie muzealną torbę ekologiczną (do wyczerpania zapasów).

godz. 14.00–16.00

W gmachu głównym spotkanie „Fajans z wytwórni europejskich” wokół książki oraz oprowadzanie po wystawie „Nowoczesna ceramika. Wyroby fabryki R.M. Krause w Świdnicy (1882–1932)”. W spotkaniu wezmą udział Jolanta Sozańska – autorka publikacji oraz kuratorka wystawy, Paulina Handtke – projektantka katalogu, Jerzy Tomaszewski – historyk sztuki, dziennikarz i antykwariusz.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl