wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Netflix promuje polskie produkcje. Zobaczcie premiery rodzimych filmów i seriali w 2023 roku
Na zdjęciu Mateusz Janicki jako Pan Samochodzik w nowej wersji hitu sprzed lat fot. Netflix
Na zdjęciu Mateusz Janicki jako Pan Samochodzik w nowej wersji hitu sprzed lat

Przed nami rok pełen fantastycznych premier filmowych i serialowych. Uwaga! Polskich! Zobaczcie, co Netflix przygotował specjalnie z myślą o polskich widzach. Jakie hity zobaczymy na platformie. Wśród największych tytułów nowa wersja międzywojennego przeboju literackiego „Znachora” i peerelowskiej powieści dla młodzieży „Pan Samochodzik i Templariusze”. Polskie filmy i seriale Netflix 2023.

Reklama

Netflix z polskimi filmami i serialami – co obejrzeć w 2023

W 2023 roku czeka nas premiera aż 9 filmów i trzech seriali polskich twórców, które wyprodukuje Netflix. Możemy spodziewać się różnych gatunków. 

Widzowie przeżyją z bohaterami rodzinne emocje, sensacyjne intrygi i sekrety, nastoletnie dylematy, kobiecą odwagę czy trudne procesy poszukiwania własnej tożsamości. Wśród premier znajdą się również historie inspirowane znanymi polskimi powieściami mających rzesze fanów w całej Polsce.
Anna Kot z Netflixa

Netflix 2023 – seriale polskie, co obejrzymy

Absolutni debiutanci, reż. Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha

Opowieść o nastolatkach, którzy wyruszają latem nad polskie morze, by nagrać film mający zmienić ich przyszłość. Szykuje się serial o sile przyjaźni, pierwszych miłościach i czasie pełnym ambitnych celów i marzeń oraz ważnych wyborach, tych które rzutują na dorosłe życie. W rolach głównych aktorzy młodego pokolenia – debiutujący Martyna Byczkowska, Bartłomiej Deklewa i Jan Sałasiński.

Infamia, reż. Anna Maliszewska, Kuba Czekaj

Młoda Romka Gita wraca z Wielkiej Brytanii do rodzimej Polski. Tu, na na styku różnych kultur, będzie musiała na nowo stworzyć dla siebie świat. A zmiana miejsca zamieszkania i przystosowanie się do nowej grupy to niełatwe zadanie dla nastolatki. W obsadzie Zofia Jastrzębska, Kamil Piotrowski, Sebastian Łach i Magdalena Czerwińska. 

Informacja zwrotna, reż. Leszek Dawid

Serial „Informacja zwrotna” powstał na podstawie popularnej powieści Jakuba Żulczyka. Bohaterem jest uzależniony od alkoholu były muzyk, Marcin Kania (w tej roli Arkadiusz Jakubik), który, aby odnaleźć swojego syna (Jakub Sierenberg) będzie musiał udać się w podróż przez ciemne zakątki Warszawy i mroczne zakamarki własnej duszy.

Premiery Netflix 2023 – seriale (lista)

 • Absolutni debiutanci (reż. Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha)
 • Infamia (reż. Anna Maliszewska i Kuba Czekaj)
 • Informacja zwrotna (reż. Leszek Dawid)

Netflix 2023 – filmy polskie, co obejrzymy

Dzień matki, reż. Mateusz Rakowicz

Historia żyjącej w ukryciu byłej agentki NATO do zadań specjalnych (w tej roli Agnieszka Grochowska), która stanie przed wyjątkowym zadaniem, a stawką będzie życie jej dziecka. Walka o jego odnalezienie pozwoli jej na ponowny skok adrenaliny i możliwość odbudowy relacji z synem, którego musiała porzucić. 

Fanfik, reż. Marta Karwowska

Film na na podstawie współczesnej powieści Natalii Osińskiej, którego bohaterką jest nastoletnia Tosia. Będzie dążyła do odnalezienia siebie i prawdziwej miłości (w roli głównej Alina Szewczyk).

Fenomen, reż. Maciej Barczewski

Film opowie o tajemnicy dwóch sióstr obdarzonych nadnaturalnymi mocami, które wspólnie próbują rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia. W głównych rolach Karolina Bruchnicka i Katarzyna Gałązka.

Freestyle, reż. Maciej Bochniak

Obiecujący uliczny raper (Maciej Musiałowski) i jego przyjaciel wpadają w poważne kłopoty, kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą.  

Gorzko, gorzko, reż. Tomasz Konecki

Komedia romantyczna, a śledzić będziemy miłosne perypetie ze ślubnym kobiercem w tle z Mateuszem Kościukiewiczem, Rafałem Zawieruchą, Zofią Domalik i Agnieszką Więdłochą na ekranie.

Miłość do kwadratu bez granic, reż. Filip Zylber

Zakochani bez granic staną w filmie przed trudnym dylematem. Uczucie między bohaterami (Adrianna Chlebicka i Mateusz Banasiuk) zostanie wystawione na próbę podczas weselnych przygotowań i niespodziewanego spotkania.  

Operacja Soulcatcher, reż. Daniel Markowicz

Filmowa intryga, w której stawką jest przejęcie tajnej i niebezpiecznej broni zamieniającej ludzi w bezmyślnych morderców. W głównej roli Piotr Witkowski. Kino akcji.

Pan Samochodzik i Templariusze, reż. Antoni Nykowski

Film inspirowany cudowną powieścią Zbigniewa Nienackiego. O przygodach nietypowego historyka sztuki i zarazem detektywa, który wyruszy swoim niezwykłym samochodem w niebezpieczną podróż. Zmierzy się z wrogą organizacją, by odszukać moc, która może zmienić świat. W roli Pana Samochodzika, czyli Tomasza – Mateusz Janicki.

Znachor, reż. Michał Gazda

Film na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza i najbardziej wyczekiwana produkcja polska. Na nowo odkryjemy losy profesora Rafała Wilczura (Leszek Lichota). Szanowany chirurg straci pamięć i zostanie włóczęgą, by na końcu odkryć prawdę o sobie i połączyć się z ukochaną córką (Maria Kowalska). Wzruszająca historia o miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody i sprawia, że ludzie, którzy są sobie przeznaczeni – zawsze się odnajdują. Twórcy filmu przenoszą widzów do lat 20. XX wieku, wiernie oddając obraz codziennego życia tamtej epoki.

Premiery Netflix 2023 – filmy (lista)

 • Dzień Matki (reż. Mateusz Rakowicz)
 • Fanfik (reż. Marta Karwowska)
 • Fenomen (reż. Maciej Barczewski)
 • Freestyle (reż. Maciek Bochniak)
 • Gorzko, gorzko! (reż. Tomasz Konecki)
 • Miłość do kwadratu bez granic (reż. Filip Zylber)
 • Operacja Soulcatcher (reż. Daniel Markowicz)
 • Pan Samochodzik i Templariusze (reż. Antoni Nykowski)
 • Znachor (reż. Michał Gazda)

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl