wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Ostatni dzwonek! Jeszcze tylko 12 lutego obejrzycie największe puzzle świata w Muzeum Narodowym

Jeszcze tylko w niedzielę 12 lutego do godziny 17.00 w gmachu głównym Muzeum Narodowego we Wrocławiu przy pl. Powstańców Warszawy 5 obejrzymy największy zestaw puzzli na świecie, czyli 60 tysięcy elementów i stworzoną z nich mapę świata. Kupiło ją 52 wrocławskich fanów układanek, a potem wielu z nich układało partiami, by połączyć już na posadzce w Muzeum Narodowym. Puzzle zostały wylicytowane na Allegro, a dochód z nich zasili konto WOŚP 2023.

Reklama

Mapa świata w 60 tysiącach puzzli

Do niedzieli 12 lutego obejrzymy we wnętrzu gmachu głównego Muzeum Narodowego największe puzzle świata (czyli 60 tysięcy elementów) złożone w jedną całość i wyeksponowane na posadzce tak, aby każdy mógł swobodnie przejść się wzdłuż i wszerz i podziwiać krajobraz. – Przedstawia stylizowaną mapę świata, wypełnioną budynkami z przeróżnych części świata i różne scenki rodzajowe, niektóre humorystyczne – opowiada Michał Gołębiewicz, koordynator akcji.

Licytacja puzzli na WOŚP 2023 zakończona

Cały zestaw puzzli amerykańskiej marki Dowdle został zakupiony łącznie przez 52 fanów układanek z Wrocławia. Planowali ułożenie go w całość, ale przede wszystkim pudełko z puzzlami, które ważyło 50 kg i kosztowało kilka dobrych tysięcy złotych, zamówiono, aby zlicytować je na portalu Allegro, a pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (hasłem przewodnim jest w 2023 roku walka z sepsą). Aukcja zakończyła się w sobotę 11 lutego o 18.00, wzięło w niej udział 19 osób, a wylicytowano kwotę 5200 zł, która trafi na konto WOŚP 2023. 

Zwiedzanie największych puzzli świata – wstęp wolny 

Wystarczy przyjść jeszcze w niedzielę 12 lutego do godz. 17.00 do gmachu głównego Muzeum Narodowego we Wrocławiu i podziwiać efekt pracy wielu pasjonatów. A jest na co popatrzeć, zwłaszcza że to też świetna lekcja geografii dla młodszych i starszych, bo każdy z kontynentów ciekawie zilustrowano.

Wstęp na zwiedzanie/podziwianie jest bezpłatny!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl