wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Stypendia artystyczne prezydenta Wrocławia po raz ósmy. Wnioski na realizację projektów można składać do końca września

Stypendia artystyczne prezydenta Wrocławia po raz ósmy. Wnioski na realizację projektów można składać do końca września

Tomasz Wysocki,

Laureaci siódmej edycji stypendiów artystycznych prezydenta Wrocławia www.wroclaw.pl
Laureaci siódmej edycji stypendiów artystycznych prezydenta Wrocławia

Po raz ósmy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ogłosił konkurs o przyznanie stypendiów artystycznych. Wnioski na pierwsze półrocze 2023 roku lub na cały 2023 rok na realizację przedsięwzięcia przyjmowane będą do 30 września 2022. Laureaci stypendium będą otrzymywali 2500 zł miesięcznie.

Reklama

Artyści mogą się ubiegać o roczne lub półroczne stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie w dziedzinie muzyki, teatru, sztuk wizualnych, tańca, literatury i filmu. Aplikować mogą także osoby zajmujące się upowszechnianiem kultur. Stypendia mogą być przeznaczone tylko na realizację konkretnych pomysłów artystycznych. Wypłacane będą od stycznia przyszłego roku.

Wnioski stypendialne składają sami zainteresowani twórcy, przedstawiając dotychczasowy dorobek i projekt przedsięwzięcia związanego z Wrocławiem.
Tomasz Myszko-Wolski, Urząd Miejski Wrocławia

Autorski zamysł należy opisać, podać cel i zakładane rezultaty, pamiętając, że stypendium nie może być wydatkowane na zakup środków trwałych, dofinansowanie nauki, czy podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Stypendystów wiązać będzie umowa z Gminą Wrocław. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 16 grudnia 2022 r. Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl