wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Miejska Biblioteka na Ołtaszynie już otwarta [ZDJĘCIA]
Miejska Biblioteka na Ołtaszynie już otwarta [ZDJĘCIA]

Filia nr 17 MBP we Wrocławiu mieści się teraz w budynku przy ul. Nenckiego 136a, fot. Bartosz Moch

Filia nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Ołtaszynie została oficjalnie otwarta. Od czwartku, 5 kwietnia będzie czynna przy ul. Nenckiego 136a. Tym samym mieszkańcy Ołtaszyna, po dwóch miesiącach przerwy, będą mogli znów korzystać z zasobów biblioteki na swoim osiedlu.

Reklama

Filia nr 17 MBP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 przy ul. Gałczyńskiego 8 jest nieczynna od 5 lutego. Przez ostatnie dwa miesiące trwała przeprowadzka do oddalonej o kilkaset metrów byłej siedziby banku przy ul. Nenckiego 136a. Wcześniej biblioteka mieściła się w starej lokalizacji przez kilkanaście lat. Dyrekcja szkoły nie była jednak w stanie dłużej przeznaczać części swojej powierzchni na potrzeby biblioteki.

– Ze względu na reformę systemu edukacji i wprowadzenie ośmioklasowej szkoły podstawowej w placówce brakowało miejsca dla uczniów. W związku z tym nie mogliśmy dłużej funkcjonować w szkole – powiedział Andrzej Ociepa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Kolejne instytucje na Ołtaszynie

Nowa przestrzeń (od poprzedniej) jest mniejsza niemal o połowę (o ok. 100 m kw.) i trzeba było ją przystosować na potrzeby nowej funkcji, ale i tak w bibliotece chętni znajdą ponad 12 tysięcy woluminów. Część książek ze starej siedziby musiała jednak zostać przeniesiona do innych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– Cieszymy się, że mamy nową bibliotekę na Ołtaszynie. Dziękujemy właścicielom obiektu, którzy uznali, że miejsce po banku może zająć biblioteka oraz mieszkańcom Ołtaszyna, którzy wielokrotnie dali wyraz, że dalej są zainteresowani biblioteką na osiedlu oraz dostępem do literatury i kultury – dodał Andrzej Ociepa.

– Coraz więcej tego typu miejsc powstaje na Ołtaszynie. Dziś otwieramy nową siedzibę filii biblioteki w centralnym punkcie osiedla, wkrótce nieopodal działalność zainauguruję lokalne Centrum Aktywności Lokalnej, które powstaje z inicjatywy osiedlowych radnych. Myślę, że te instytucje będą się dobrze wzajemnie uzupełniać – podkreślił Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Zadowolone powinny być również dzieci z Ołtaszyna, gdyż zamiast jednej, mają teraz dwie biblioteki. W Szkole Podstawowej nr 34 musiała bowiem powstać obowiązkowa biblioteka szkolna.

Godziny otwarcia nowej biblioteki na Ołtaszynie przy ul. Nenckiego 136a:

  • Poniedziałek: 12.00-18.00
  • Wtorek: 10.00-16.00
  • Środa: 12.00-16.00
  • Czwartek: 12.00-18.00
  • Piątek: 12.00-18.00
  • Sobota: nieczynne

W 2017 nowe filie biblioteki

Obecna przeprowadzka filii nr 17 to jedyna zmiana w strukturze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiuzaplanowana w pierwszej połowie 2018 roku.

Tak wygląda Centrum Innowacji Przejście Świdnickie - filia MBP we Wrocławiu otwarta w grudniu 2017 r., fot. Bartosz Moch

– W roku 2017 dużo się u nas działo: otworzyliśmy filie bibliotek na Dworcu, Głównym, w Przejściu Świdnickim oraz na Lipie Piotrowskiej. Poza przeprowadzką filii nr 17, obecnie nie planujemy innych zmian – kończy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że filia biblioteki na dworcu Wrocław Główny została otwarta w maju 2017 r., na początku października swoją działalność rozpoczęła filia przy ulicy Tymiankowej 3 na Lipie Piotrowskiej, zaś od grudnia ubiegłego roku funkcjonuje Centrum Innowacji w Przejściu Świdnickim.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl