wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. MIASTOmovie 2022. Zgłoś pomysł i zostań współtwórcą 10. edycji festiwalu. Zgłoszenia do końca lipca!
MIASTOmovie – do końca lipca można wziąć udział w naborze i zostać jednym z autorów programu tegorocznej edycji fot. Jerzy Wypych
MIASTOmovie – do końca lipca można wziąć udział w naborze i zostać jednym z autorów programu tegorocznej edycji

Jeśli chcemy zobaczyć, jak mówi do nas miasto, trzeba wybrać się pod koniec września (28.09-2.10) na jubileuszową 10. edycję MIASTOmovie do Kina Nowe Horyzonty. Festiwal filmów o mieście i architekturze tym razem poświęcony będzie kwestii gustu, czyli warstwie wizualnej architektury i urbanistyki. Do końca lipca możecie zgłaszać swoje pomysły na uzupełnienie jego programu. Temat? - Estetyka lat 90. i 00 w architekturze.

Reklama

Nabór do MIASTOmovie – o estetyce w architekturze lat 90. i 00. 

W tym roku akcent w programie organizowanego przez Wrocławską Fundację Filmową festiwalu MIASTOmovie położony zostanie zostanie właśnie na „Kwestię gustu”, czyli po prostu warstwę wizualną architektury i urbanistyki.

Dziesiątą edycją wydarzenia chcemy skłonić uczestników do refleksji: czy w codziennym doświadczaniu architektury liczy się tylko to, co w środku, czy może istotne jest także opakowanie? Czy forma architektury to tylko kwestia gustu?
organizatorzy festiwalu MIASTOmovie

Jeśli zgłosimy swój temat (nabór dotyczy estetyki w architekturze w latach 90. i 00) podczas otwartego do końca lipca naboru, nasz pomysł uzupełni sporą dyskusję wokół wizualności architektury. A jest o czym rozmawiać, choćby w kontekście ostatniej rozbiórki Solpolu, jednego z bardziej reprezentatywnych przykładów architektury lat 90. we Wrocławiu. 

Organizatorzy podkreślają, że warto spróbować sił w naborze, bo to okazja, aby włączyli się w festiwal zarówno jego wielbiciele, ale i ci, którzy jeszcze z MIASTOmovie się nie zetknęli, a interesuje je estetyką lat okołomilenijnych (czyli lat 90. i 00. w architekturze i urbanistyce).

Zgłoszenia do 31 lipca, ogłoszenie wyników 16 sierpnia

Wybrany pomysł trafi do sobotniego programu MIASTOmovie, dopełniając przewidziane na ten dzień spacer, dwa pokazy filmowe oraz dyskusje i spotkania. Miejsce realizacji pomysłu zostanie wybrane z laureatem wspólnie (można celować np. w wybrane miejsca na terenie osiedli: Stare Miasto, Szczepin, Przedmieście Świdnickie, Przedmieście Oławskie, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki).

Przy wyborze propozycji, która trafi do programu, znaczenie będzie miała nie tylko merytoryka, ale i ciekawa forma realizacji zaproponowanego pomysłu.
organizatorzy festiwalu MIASTOmovie

Autorowi zwycięskiego konceptu organizatorzy gwarantują wynagrodzenie i wsparcie promocyjne oraz dokumentację fotograficzną wydarzenia (a osobom spoza Wrocławia także nocleg i zwrot kosztów dojazdu).

Zgłoszenia nadsyłamy do niedzieli 31 lipca na formularz zgłoszeniowy. Wyniki naboru poznamy 16 sierpnia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl