wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wyjątkowy koncert Patrycji Hefczyńskiej we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Muzyka blisko natury
Na zdjęciu Patrycja Hefczyńska z psem fot. mat. pras.
Na zdjęciu Patrycja Hefczyńska z psem

Koncert wrocławskiej wokalistki Patrycji Hefczyńskiej to pokłosie dwóch albumów nagranych w projekcie Broad Peak. W sobotę 7 stycznia w gościnnych progach Wrocławskiego Teatru Pantomimy posłuchamy utworów, które są muzycznymi opowieściami o włóczęgach wzdłuż rzek i lasów, czyli ludziach prawdziwie kochających naturę.

Reklama

Artystka, która lubi być blisko natury

Na profilu Patrycji Hefczyńskiej na FB, jako miejsce zamieszkania, artystka wpisała „Odra”, bo rzeczywiście rezyduje na rzece, a mieszka w barce, którą zacumowała na jednym z odrzańskich nabrzeży. Lubi być blisko natury, kocha rzekę, zwierzęta i nawołuje: „Uczyńmy świat dzikszym miejscem! W dzikości nasze przetrwanie!

Jej autorskim projektem jest Broad Peak i jest w nim zarówno wokalistką, jak i kompozytorką i autorką tekstów. – Broad Peak to moja droga, poszukiwanie w plenerze, rzeka uderzająca o burty, wiatr, mgły, wschody i zachody słońca, pełnie księżyca. Czasem poruszamy się wodą, czasem lądem. nie cel się liczy, a poznani ludzie i zdobyta wiedza. Zawsze podążam za swoim głosem i nieważne, co zrobię, ważne, co dzieje się po drodze – mówiła Hefczyńska w rozmowie dla portalu cantaramusic.pl.

W ubiegłym roku nagrała pod szyldem Broad Peak album „Dywizje wilków” z 11 piosenkami, których teksty i klimat odwołuje się m.in. do doświadczenia mieszkania na rzece Odrze.

– Ta płyta to czuwanie pod gołym niebem, wędrowanie po różnych portach, cumowanie na wielu odcinkach Odry. Jeśli ktoś z pasją poszukuje czegoś w plenerze, objawi mu się to w niezwykłej perspektywie – zapowiadała Patrycja Hefczyńska.   

Koncert w Teatrze Pantomimy o wędrujących wzdłuż rzek

W sobotę 7 stycznia we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (w sali baletowej przy Alei Dębowej 16) niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w świat natury, muzyczne opowieści o włóczęgach wzdłuż rzek i lasów, które kreuje w Broad Peak Patrycja Hefczyńska, bo będą utwory z dwóch płyt – „Zimowe morze” i „Dywizje wilków”.

Dodajmy, od pewnego czasu artystka jest także związana z WTP jako autorka muzyki do spektaklu „Tyran” w reż. Jakuba Lewandowskiego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl