wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

John Malkovich w czerwcu we wrocławskim CeTA. Gra w filmie „A Winter's Journey”

Magdalena Talik,
John Malkovicz wystąpi również w sierpniu w NFM Shutterstock
John Malkovicz wystąpi również w sierpniu w NFM

Zdjęcia do niezwykłego projektu brytyjskiej reżyserki Alex Helfrecht, opartego na cyklu pieśni Franza Schuberta „Winterreise”, będą realizowane w Centrum Technologii Audiowizualnych w czerwcu. Za produkcję odpowiadają m.in. twórcy „Twojego Vincenta”, a w filmie nie zabraknie komputerowej animacji malarskiej. Obok Johna Malkovicha zagrają Jason Isaacs, Marcin Czarnik, czy Ólafur Darri Ólafsson.

Reklama

CeTA partnerem filmu o samotnym wędrowcu

To wielki sukces, bo po kilku latach do Wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) powraca znowu – w charakterze producenta – BreakThru Films, która kilka lat temu odpowiadała za opiekę nad pierwszą w historii malarską animacją „Twój Vincent”, realizowaną także we Wrocławiu.

Tym razem BreakThru Films wspólnie z Oiffy, Pandora Filmproduktion, Wrong Men, czy Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i Sony Picture Classics (w charakterze dystrybutora) zrealizuje niezwykły film brytyjskiej reżyserki Alex Helfrecht.

„A Winter's Journey” to filmowa adaptacja legendarnego cyklu 24 pieśni Franza Schuberta do wierszy Wilhelma Mullera, których bohaterem jest wykluczony, samotny, wyobcowany, nieszczęśliwy wędrowiec przemierzający kolejne wsie, przyglądając się śpiącym w domach ludziom, czy napotkanym poczmistrzowi, dorabiającemu nędzne grosze żebrakowi grającemu na lirze korbowej, ale też naturze – widmowym słońcom, czy kojącej przydrożnej lipie. 

Marcin Czarnik w głównej roli poety

W filmie Helfrecht akcja osadzona została w Bawarii w 1812 r., a bohaterem będzie zakochany wędrowny poeta (w tej roli Marcin Czarnik, który przez lata był aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu) przeprawiający się przez ośnieżone górskie ostępy. W pozostałych rolach wystąpią John Malkovich (jako lirnik), Jason Isaacs (jako Wolfgang), Ólafur Darri Ólafsson (w roli Jakoba), Martina Gedeck (Maria) i Gabriella Moran (Therese). Dokładną fabułę i działania postaci dopiero poznamy. 

Co ciekawe, oprócz ujęć z aktorami, które startują w czerwcu w CeTA, do realizacji wykorzystane zostaną efekty specjalne, a także komputerowa animacja malarska – cyfrowa wersja techniki, dzięki której stworzono nominowanego do Oscara „Twojego Vincenta”. A do budowy filmowego świata użyta zostanie – po raz pierwszy w filmie pełnometrażowym i na taką skalę – technologia Dreams, znana z gier na PlayStation.

John Malkovich ponownie we Wrocławiu

Amerykański aktor będzie po raz kolejny gościł we Wrocławiu. W 2016 roku przyjechał tu na zdjęcia do filmu „Dolina Bogów” Lecha Majewskiego (kręcone w CeTA), zaś w sierpniu wystąpi w Narodowym Forum Muzyki w projekcie „The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl