wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Jazztopad. Koncerty w mieszkaniach prywatnych. Można przesyłać zgłoszenia

Jazztopad. Koncerty w mieszkaniach prywatnych. Można przesyłać zgłoszenia

Redakcja www.wroclaw.pl,

Jazztopad - koncert w mieszkaniu fot. Mat. org.
Jazztopad - koncert w mieszkaniu

Wprawdzie czas nie sprzyja beztroskiej atmosferze (także koncertowej), ale organizatorzy tradycyjnych jam session w mieszkaniach podczas Festiwalu Jazztopad zapewniają, że podczas występu zaproszonych artystów dopilnują wszystkich wytycznych na czas pandemii. Wszyscy chętni, którzy chcą udostępnić swoje mieszkanie jako mini salę koncertową mogą zgłaszać wnioski mailowo do niedzieli 31 października.  

Reklama

Koncerty w prywatnych przestrzeniach - kiedy i kto może się zgłosić? 

Wystarczy wybrać sobie odpowiadający nam dzień, w którym chcielibyśmy gościć muzyków i osoby z publiczności ( sobota 20 albo niedziela 21 listopada) i godzinę (przedział od 12.00-17.00), następnie napisać maila na adres [email protected] podając w treści wiadomości: zdjęcia przestrzeni oraz jej opis. Co istotne, przestrzeń powinna znajdować się w centrum miasta lub jego okolicach, organizatorzy poszukują większego pomieszczenia, w których możliwe będzie bezpiecznie zorganizowanie wydarzenia. Pianino lub fortepian w danym miejscu są dodatkowym atutem. 

Małe mieszkanie - czy to przeszkoda w zorganizowaniu koncertu?

Na podstawie analizy zgłoszeń organizatorzy z NFM wybiorą lokalizacje koncertów, ale ci, którym nie uda się zaprosić do swojego mieszkania (bo jest za małe) nie powinni rezygnować. Być może występ okaże się możliwy za rok, kiedy obostrzenia pandemiczne będą już inne. Dla organizatorów ważna jest nie tylko baza miejsc na ten rok, ale potencjalni zainteresowani na przyszłość.

Co ciekawe, jako publiczność nie dowiemy się, kogo dokładnie pójdziemy posłuchać ani w czyim mieszkaniu. Wiadomo natomiast, że koncert potrwa około godziny i odbędzie się według wytycznych sanitarnych (przed wejściem mierzona będzie uczestnikom temperatura, będą musieli nosić maseczki i zachować odpowiednią odległość wobec muzyków).

W minionych latach fani jazzu słuchali muzyki w nietypowych lokalizacjach m.in. w domu na Krzykach, mieszkaniu na Gajowicach, w Sky Tower, czy domu na wodzie.   

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl