wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Jest moc! Takich zdjęć z bicia gitarowego rekordu nie widzieliście! (FOTOGRAFIE Z DRONA)
Kliknij, aby powiększyć
Gitarowy Rekord Świata 2023. Widok na gitarzystów z drona fot. Janusz Krzeszowski
Gitarowy Rekord Świata 2023. Widok na gitarzystów z drona

Mamy nowy Gitarowy Rekord Świata – legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zagrało razem 7967 gitarzystów i gitarzystek, którzy 1 maja zjawili się na wrocławskim Rynku. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia z drona autorstwa Janusza Krzeszowskiego. Widać na nich potężny tłum ludzi! 

Reklama

– To wspaniałe, że ponownie spotkaliśmy się w tak dużym gronie. Choć pamiętajmy, że to nie rekord jest najważniejszy, ale wszyscy Wy, którzy przyjeżdżacie do Wrocławia, aby zagrać wspólnie i dzielić się tą niesamowitą energią – mówił Leszek Cichoński.

Gitarowy Rekord Świata 2023. Na scenie Bednarek, Mrozu, Skawiński

Na Scenie Głównej pojawili się także słynący z oryginalnych strojów metalowy zespół Lordi oraz Vasti Jackson – czołowy amerykański bluesman. Kamil Bednarek wykonał piosenkę Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, a Mrozu zaśpiewał swój hit pt. „Jak nie my, to kto”.

1 maja odbyła się również premiera nowej wersji utworu „Czerwony jak cegła” grupy Dżem, który wykonał syn Ryszarda Riedla, Sebastian wraz z Jose Torresem i Leszkiem Cichońskim. Na scenie zobaczyliśmy Grzegorza Skawińskiego, Wojciecha Pilichowskiego, finalistę The Voice of Poland Łukasza Drapałę. Za gitarę chwycili również światowej sławy pianista jazzowy Leszek Możdżer i znany polski koszykarz, wieloletni kapitan Śląska Wrocław i reprezentant kraju, Maciej Zieliński.

Gitarowy Rekord Świata 2023. W tym roku rekord został pobity!

Podczas 21. edycji Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku działało aż sześć scen z koncertami, warsztatami i spotkaniami. 

Do pobicia Rekordu z 2022 roku potrzeba było w tym roku 7677 instrumentów strunowych. 1 maja 2023 roku zagrało jednocześnie 7967 gitarzystów i gitarzystek!

Wszystkim tym, którzy pobili dzisiaj rekord we Wrocławiu, baaaaardzo gratulujemy! 

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl