wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Gitarowy Rekord Guinnessa 2019. Niezbędnik Gitarzysty. Co trzeba wiedzieć, żeby zagrać
do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar archiwum www.wroclaw.pl
do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar

W środę, 1 maja, spotykamy się na wrocławskim Rynku. to musisz wiedzieć : godziny rejestracji, godziny prób, godziny koncertów zaproszonych gości.

Reklama

Rejestracja uczestników

Rejestrację uczestników zaczyna się od godz. 10.00 w punktach rejestracji w Rynku. Jeśli możesz, wydrukuj i wypełnij wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.heyjoe.pl) – rejestracja przebiegnie sprawniej. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości.

Aby zagrać, nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest BEZPŁATNY! Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na rękę oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2019. Można będzie też nabyć koszulki i inne gadżety festiwalowe.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem. Dla najmłodszych gitarzystów wydzielona zostanie Strefa Gitarowego Krasnoludka. Rejestracja uczestników kończy się ok. godz. 15.45.

Struny w ruch – przygotowania do bicia Rekordu

 • Koncerty zaczyna się o godz. 10.00 na Scenie Antyradia, gdzie zagramy Gitarowe Przeboje Wszech Czasów wybrane w plebiscycie radiosłuchaczy i gitarzystów.
 • Wkrótce później ruszy Strefa StreetArtu, na której można będzie wspólnie pograć i pośpiewać największe polskie hity.
 • Koncerty na głównej scenie rozpoczną się o godz. 11.00.

Zagrają wspólnie z nami: Leszek Cichoński, Jennifer Batter, Stan Skibby, muzycy zespołu Slade, Jussi „Amen” Sydänmaa z zespołu Lordi, Leszek Możdżer, Egon Poka, muzycy zespołu Nocny Kochanek, Jacek Krzaklewski, Janusz „Yanina” Iwański, Krzysztof Misiak, Adam Palma oraz wielu innych gitarowych mistrzów z Polski i ze świata. W hołdzie dla Ryszarda Riedla zagramy razem z Sebastianem Riedlem przebój zespołu Dżem „W życiu piękne są tylko chwile”. Świętować będziemy również 50. rocznicę festiwalu Woodstock.

 • Próby wspólnego grania o godz. 11.30.

Utwory, które będą grane w tym roku oraz instruktaż jak grać, mozna znaleźć na stronie www.heyjoe.pl w dziale „Zagraj z nami/opisy utworów". Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Rekordu Guinnessa.

Po zakończeniu rejestracji uczestników (ok. 15: 45) odbywa się próba generalna wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją!

 • Punktualnie o godz. 16.00 przystępujemy do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D. 2019!

Ok. godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagramy wspólny bis i zakończy się impreza na Rynku.

Koncerty Gwiazd na Pergoli

O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, szczegółowy program znajdziecie poniżej. Koncert odbędzie się na dwóch scenach plenerowych w kompleksie Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Na obie sceny obowiązuje jeden bilet. Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na bilety na Koncert Gwiazd i następne koncerty festiwalu 3-Majówka 2019 (bilety jednodniowe: 60 zł, karnety 2 – dniowe: 90 zł, karnety 3 – dniowe: 120 zł). Ulgowe bilety będą do nabycia wyłącznie podczas rejestracji uczestników i będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019 – nie można odstąpić ich innym osobom.

Festiwal 3-Majówka 2019

Festiwal 3-Majówka 2019

Koncert / W plenerze / Rock
Termin od 1 maja 2019 do 3 maja 2019

Miejsce Pergola we Wrocławiu

Zobacz

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Bezpłatne tramwaje dla gitarzystów i pole namiotowe

Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska.

Czytaj tutaj.

 • Tramwaje będą odjeżdżać z przystanku przy przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej co 5 minut od godz. 16.30.
 • Dla gitarzystów przejazd jest darmowy. Gitary i wzmacniacze można będzie zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia. Cena: 5 zł za gitarę lub komplet: gitara + wzmacniacz.
 • Na gitarzystów spoza Wrocławia czeka Festiwalowe Pole Namiotowe przy ul. Wróblewskiego 9, około 400 metrów od Hali Stulecia i Pergoli. e-mail: [email protected]

Pamiątkowe zdjęcia i lista Rekordzistów

Podczas imprez będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć – umieszczajcie je w sieci z hashtagiem #gitarowyrekordguinnessa. Pełna lista uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019 ukaże się w Gazecie Wrocławskiej - Polska The Times w sobotę, 5 maja.

Transmisja internetowa

Podczas imprezy na Rynku będziemy łączyć się online z ośrodkami partnerskimi za granicą, gdzie odbywać się będą imprezy wspierające Gitarowy Rekord Guinnessa 2019.

Cały czas na stronie www.heyjoe.pl prowadzona będzie transmisja internetowa – przekaż znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu Gdybyście o czymś zapomnieli, nie przejmujcie się – we wszystkim pomogą nasi wolontariusze.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl