wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Aukcja charytatywna w muzeum teatru na zakończenie Forum Sztuki we Wrocławiu

Po raz pierwszy… po raz drugi.. sprzedane! A pieniądze przekazane młodzieży ze świetlic środowiskowych na ich rozwój twórczy. Brzmi dobrze? Aukcja charytatywna dzieł sztuki organizowana jest w muzeum na placu Wolności, 2 lutego wieczorem. Można licytować także w internecie.

Reklama

Forum Sztuki, czyli cykl wystaw oraz spotkań z kolekcjonerami i artystami, dobiega końca 2 lutego. Wydarzeniem finałowym będzie aukcja charytatywna w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego na placu Wolności.

By wspierać młodzież w pracy twórczej

Pod młotkiem będzie 51 dzieł. Autorstwa cenionych i znanych artystów, twórców młodych i początkujących, jak i młodzieży. Do wylicytowania będą obrazy takich artystów jak Grzegorz Klimek, Jarosław Jaśnikowski, Gaya Lastovjak, Viola Tycz, Andrzej Dudek-Dürer, Mira Żelechower-Aleksiun, Mariusz Mikołajek, Krzysztof Skarbek, Natalia Fundowicz, Dawid Masionek czy Paulina Góra.

Cena wywoławcza jest jednakowa dla wszystkich obrazów i wynosi tysiąc złotych. Pieniądze z aukcji organizatorzy z galerii DNA (w Sky Tower) przekażą wrocławskim świetlicom środowiskowym na wsparcie działań twórczych wśród młodzieży.

Takie świetlice, czyli Centra Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży, działają we Wrocławiu na kilkunastu osiedlach: Leśnica, Muchobór, Pracze Odrzańskie, Brochów, Powstańców Śląskich, Karłowice, Kowale, Osobowice, Psie Pole, Różanka, Świniary, Stare Miasto, Nadodrze, Ołbin i Plac Grunwaldzki.

Jak licytować obrazy na aukcji?

Początek aukcji charytatywnej w muzeum o godzinie 19.00. — Będzie okazja zetknąć się z różnorodnymi pracami, a co za tym idzie z technikami, mediami, środkami wyrazu. Bogaty wybór dzieł ukazuje wielość tendencji i kierunków we współczesnej sztuce. Aukcja charytatywna to również wyjątkowa okazja, aby wzbogacić swoją kolekcję o dzieła artystów, którzy już zapisali się w kanonie historii sztuki, a których dzieła właściwie nie pojawiają się na aukcjach. W końcu to także dobra okazja, aby wspomóc młodych ludzi w twórczym rozwoju — zaprasza Mateusz Rup, menadżer galerii DNA.

Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować – tutaj. Dzieła można licytować także na portalu Onebid.pl i telefonicznie, zlecając zadanie pracownikom galerii (więcej na temat sposobów licytacji – tutaj).

Aukcję stacjonarną poprzedzi ostatnie spotkanie z cyklu Forum Sztuki:

  • o godz. 18.00 będzie koncert Tea for Two,
  • poł godziny później spotkanie z Jarosławem Jaśnikowskim, Piotrem Saulem oraz Iwoną Ogrodzką.

Wydarzenie jest objęte patronatem prezydenta Wrocławia i rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl