wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Elvis dał czadu dla Mony. Niesamowity koncert pamięci Moniki Jaworskiej. Zobacz zdjęcia

Były ciarki na ciele, owacje na stojąco, dużo wzruszeń i dobrej zabawy. – Rozwalmy tę budę! – zawołał na koniec Elvis (rewelacyjny Radosław Bielecki z kabaretu Neo-Nówka) i zaśpiewał hit „Monika, córka ratownika”. 8 stycznia w Sali Koncertowej Radia Wrocław zabrzmiały największe hity króla rock'n'rolla (i nie tylko). A to wszystko dla Moniki Jaworskiej, dziennikarki Radia RAM, która zmarła przed rokiem.

Reklama

Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że Monika Jaworska będzie miała swój tramwaj we Wrocławiu - od 21 lutego będzie jeździł na trasie do siedziby radia przy Karkonoskiej, nie wiadomo jeszcze, z jakim numerem.

Koncert dla Moniki Jaworskiej z piosenkami Elvisa

W repertuarze koncertu „Wrocław - Graceland 6 rano” znalazły się takie hity Elvisa Preslay'a, jak  „Love Me Tender”, „Little Less Conversation”, „Fever” czy „In The Ghetto”, utwór brawurowo wykonany przez artystów Capitolu. Król rock'n'rolla był ulubionym wokalistą Moniki Jaworskiej, znanej wrocławskiej dziennikarki, która zmarła przed rokiem. To jej dedykowany był niedzielny koncert „Wrocław - Graceland 6 rano”, który wyreżyserowali Piotr Bartyś i Paweł Gołębski, dziennikarze Radia RAM. Utwór „My Way" w interpretacji tego ostatniego wzruszył do łez. A był to jeden z wielu niesamowitych momentów tego koncertu. 

Dla Moniki Jaworskiej zaśpiewali m.in. Alicja Janosz, Natalia Lubrano, Adrianna Styrcz, artyści Teatru Muzycznego Capitol: Justyna Szafran, Emose Katarzyna Uhunmwanhgo, Konrad Imiela, Tomasz Leszczyński i Maciej Maciejewski, niezapomniany Elvis. Kierownikiem muzycznym wydarzenia był Rafał Karasiewicz.

Zobacz galerię z koncertu „Wrocław - Graceland 6 rano”

Publiczność była zachwycona. Koncert zakończył się długą owacją na stojąco. - To była kumulacja wszystkiego, co Monika kochała – mówiła w radiu RAM po koncercie jej siostra, Iwona. – Rozwaliliście system.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl