wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Chcesz pójść na spacer z osiołkiem, gwiazdą filmu „IO”, nominowanego do Oscara? Weź udział w aukcji WOŚP!

- Palma mu nie odbiła od tych nagród i sławy - zapewnia ze śmiechem Katarzyna Słupska, właścicielka IO, a właściwie Kuby z Lubachowa, który zagrał tytułowego bohatera w nominowanym do Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego. Wspólnie z mężem wystawiła na aukcję WOŚP spacer z osiołkiem. Będzie okazja do poznania całego stada z Lubachowa oraz zobaczenia miejsc, w których kręcono „IO”. Film był współfinansowany przez miasto Wrocław.

Reklama

31. Finał WOŚP już za nami. Podczas akcji – jak poinformował Jurek Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - udało się zebrać 154 mln 606 tys. 764 zł. Jest to kwota deklarowana, a ostateczny wynik zbiórki poznamy 31 marca. Trwają bowiem jeszcze aukcje internetowe, które zasilą konto WOŚP. Tegoroczna zbiórka wesprze walkę z sepsą w polskich szpitalach.

Wylicytuj dla WOŚP spacer z IO!

Wśród wielu różnych aukcji, uwagę przykuwa ta z gwiazdą filmową z Lubachowa na Dolnym Śląsku. Mowa o spacerze ze słynnym osiołkiem Kubą. Dziewięciolatek wcielił się w główną rolę (warto dodać, że miał siedmiu dublerów) w słynnym filmie „IO” Jerzego Skolimowskiego. Obraz, współfinansowany przez miasto Wrocław, jest nominowany do Oscara w kategorii film międzynarodowy. Na swoim koncie ma również nagrodę za reżyserię Festiwalu Filmowego w Cannes.

- Zapraszamy do poznania naszego stada wraz z aktualnie najpopularniejszym osiołkiem - Kubą, który miał okazję wcielić się w kilku scenach w tytułowego IO z ostatniego filmu Jerzego Skolimowskiego – piszą w opisie aukcji WOŚP Katarzyna i Jerzy Słupscy, właściciele osiołka.

Jak będzie wyglądało spotkanie z Kubą? „Opowiemy o kulisach powstawania filmu z naszej perspektywy, podzielimy się historią naszego stada oraz wybierzemy się na spacer w towarzystwie osiołków szlakiem kilku lokacji zdjęciowych – zapowiadają organizatorzy aukcji WOŚP, Katarzyna i Jerzy Słupscy, właściciele stada osiołków z Lubachowa, do którego należy Kuba.

Kuba świetnie zagrał przygnębionego osiołka w filmie Skolimowskiego

Jak podkreślała w mediach pani Katarzyna, Kuba świetnie sprawdził się w filmie Skolimowskiego w roli przygnębionego IO. Na co dzień jest osiołkiem łagodnym, radosnym i bardzo lubi kontakt z ludźmi. - Jest teraz rozchwytywany, ale nie gwiazdorzy - śmieje się pani Katarzyna. - Pozostał sobą - zwykłym szarym osłem.  

Wystawione na aukcję spotkanie odbędzie się w miejscu, w którym realizowane były zdjęcia do filmu. - Pójdziemy na spacer w okolice tamy oraz do Złotego Lasu - zapowiada właścicielka Kuby. Będzie okazja do spotkania się ze stadem osłów z Lubachowa z ośrodka Akademii Animaloterapii i siedziby Polskiego Stowarzyszenie Hodowców Osłów oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Kubą i jego kolegami. Termin spotkania do indywidualnego ustalenia. Aukcja WOŚP kończy się 8 lutego. Link znajdziecie tutaj.

Film Jerzego Skolimowskiego „IO” (tytuł naśladuje dźwięk wydawany przez osiołka) to historia wędrówki tytułowego bohatera, który z polskiego cyrku najpierw trafia na imprezę grupy kiboli, potem podróżuje z kierowcą tira, by wreszcie znaleźć się we włoskiej posiadłości pod opieką pewnego księdza.

Zobacz zwiastun filmu „IO” Jerzego Skolimowskiego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl