wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Bookowisko w Klubie Proza już 5 listopada. Sprzedaj swoje książki, wymień albo kup od kogoś
Na zdjęciu stoiska na Bookowisku z poprzednich lat, w tym roku impreza w klubie Proza fot. Max Pflegel
Na zdjęciu stoiska na Bookowisku z poprzednich lat, w tym roku impreza w klubie Proza

Bookowisko zostaje w centrum Wrocławia, choć przenosi się z Przejścia Garncarskiego do Klubu Proza. Już w sobotę 5 listopada będziemy mogli kupić tam książkę albo wymienić ją z innymi czytelnikami. Jeśli chcemy sprzedać zalegające nam, ale wartościowe tomy, trzeba zgłosić się do organizatora, Wrocławskiego Domu Literatury.

Reklama

Bookowisko – kup książkę, sprzedaj książkę

Kiermasz Bookowisko jest już wrocławską tradycją. W trakcie kilku godzin (11.00-15.00) fani dobrych lektur mogą zarówno sprzedać książki, których już nie potrzebują (a mogą okazać się przydatne dla innych), bezpłatnie wymienić, albo kupić je od innych. 

Bookowisko odbywało się zawsze w Przejściu Garncarskim, ale teraz miejscem spotkania czytelników będzie klub Proza (Przejście Garncarskie 2). Skorzystamy tam też z otwartego baru, a o książkach będzie można porozmawiać przy dobrej kawie lub herbacie.

Bookowisko – co zrobić kiedy chcecie sprzedać książkę

Trzeba zgłosić się do organizatorów jako wystawcy, wysłać maila na adres: info(at)  literatura.wroclaw.pl i poczekać na potwierdzenie. Udział jest bezpłatny. W mailu ze zgłoszeniem należy zawrzeć podstawowe informacje (nr telefonu, przybliżoną liczbę książek, które planujecie wystawić). Liczba miejsc jest ograniczona, więc liczy się kolejność zgłoszeń.

Projekt Books from Home – ukraińskie książki dla dzieci

Podczas Bookowiska na jednym ze stoisk znajdziecie książki ukraińskie, które wydano z inicjatywy Wrocławskiego Domu Literatury. Będą one bezpłatnie przekazywane rodzicom i opiekunom (także prowadzącym zajęcia) dzieci z Ukrainy, które obecnie mieszkają w Polsce. 

Spotkanie z autorem książki „Kot Marian i odwiedzacze”

Zaraz po Bookowisku, o godz. 15.00 w Klubie Proza odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Zapotocznym, autorem książki „Kot Marian i odwiedzacze”. Jej akcja rozgrywa się m.in. we Wrocławiu, a tom objął patronatem Wrocław Miasto Literatury Unesco.

Głównym bohaterem jest Baltazar Synal, dwunastoletni chłopiec z Wrocławia. Posiada niezwykłego kota Łatka, który potrafi mówić i jest jednym z wielu kotów zajmujących się ochroną ludzi przed potworami z innych wymiarów. Kot uświadamia Baltazarowi, że koty i niektórzy ludzie mogą podróżować między światami oraz posiadać niezwykłe zdolności o tajemniczej nazwie „moc Przed”, które jednym pozwalają dokonywać czynów spektakularnych, a innym… Cóż, tych mniej widowiskowych…

Chłopiec szybko orientuje się, że życie wśród odwiedzaczy, czyli osób potrafiących odsyłać potwory z powrotem do ich świata, wiąże się także z ogromnym niebezpieczeństwem. Autor wykreował w książce inteligentnych bohaterów (czasem złośliwych), a na czytelnika czekają też wisielczy humor, wartkie dialogi i zaskakujące zwroty akcji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl