wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Aukcja sztuki na rzecz uchodźców we wrocławskim Ratuszu

W piątek 22 kwietnia o godzinie 19.00 w Sali Wielkiej Starego Ratusza we Wrocławiu odbędzie się Charytatywna Aukcja Sztuki na rzecz Uchodźców z Ukrainy, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA we Wrocławiu.

Reklama

Stowarzyszenie TRATWA już od końca lutego prowadzi punkt zbierania i wydawania darów dla potrzebujących z Ukrainy, którzy przybyli do Wrocławia. Wolontariusze zajmują się również wysyłaniem darów za wschodnią granicę, wspierając m.in. ukraińskie szpitale i ambulatoria. Dochód z licytacji pozwoli na dalsze prowadzenie działań charytatywnych, z których wciąż korzystają tysiące osób dziennie.

Licytacja 38 dzieł sztuki – od malarstwa, przez fotografię, do ceramiki

Pojawią się prace przekazane przez znanych polskich artystów. Wśród nich m.in. dzieła Stefana Arczyńskiego, Oskara Zięty czy Miry Żelechower-Aleksiun.

– Niektóre z dzieł zostały wykonane specjalnie na ten wieczór. Na stronie sztukanapomoc.pl znajduje się katalog aukcji, w którym zainteresowani znajdą szczegółowe informacje na temat poszczególnych prac, a na jego końcu umieszczony został pełny regulamin licytacji – mówi Anna Basiak z Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA.

Jak licytować dzieła na aukcji i pomóc uchodźcom?

Licytować może każda osoba po ukończeniu 18. roku życia. Aby wziąć udział w licytacji na żywo, należy się zarejestrować. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • wysyłając zgłoszenie na maila [email protected] (w treści zgłoszenia należy podać swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu. W odpowiedzi zwrotnej zostanie odesłane potwierdzenie udziału oraz przydzielony numer, odpowiadający tabliczce z numerem, którą licytujący odbierze przed rozpoczęciem aukcji);
  • zgłaszając się przed aukcją, rejestrując się na miejscu i odbierając tabliczkę z numerem licytacyjnym.

Aukcja rozpocznie się punktualnie o godz. 19.00. Tabliczki z numerami można odbierać od godz. 18.20.

Licytacja będzie transmitowana na żywo przez portal artinfo.pl. Za jego pośrednictwem będzie można dołączyć do aukcji w formie online.

Szczegółowy regulamin licytacji znajduje się na stronie sztukanapomoc.pl.

plakat charytatywnej aukcji dzieł sztuki

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl