wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. 29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Spotkania z autorami
Marek Krajewski będzie promował swoją nową powieść o Mocku Wrocławskie Targi Dobrych Książek
Marek Krajewski będzie promował swoją nową powieść o Mocku

Marek Krajewski, Marta Kisiel, Beata i Eugeniusz Dębscy, Marek Dyżewski to wrocławscy autorzy, którzy odwiedzą targi i spotkają się z czytelnikami. Ale od 2-5 grudnia warto też czekać na rozmowy z laureatami najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce – w Salonie Zdobywców gościć ich będzie Michał Nogaś. Zobaczcie, kiedy przyjść na spotkanie z ulubionym autorem i po autograf.

Reklama

Spotkania z laureatami znanych nagród

2 grudnia, czwartek

godz. 17.30-19.00, Sala Cesarska

Salon zdobywców: Rozmowa Michała Nogasia z Martą Grzywacz, laureatką Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz za „Naszą panią z Ravensbrück” i ze Zbigniewem Rokitą, laureatem Nagrody Literackiej Nike (i Nike czytelników) za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. 

3 grudnia, piątek

godz. 16.00-17.15, Sala Cesarska

Salon zdobywców: Spotkanie Michała Nogasia z dwiema wybitnymi tłumaczkami z języka angielskiego: Magdą Heydel, laureatką Nagrody Literackiej Gdynia za przekład „Opowiadań” Katherine Mansfield i Teresą Tyszowiecką blasK!, zdobywczynią Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za przekład książki „Afrykańskie korzenie UFO” Anthony’ego Josepha. 

4 grudnia, sobota

16.00–17.15, Sala Cesarska

Salon zdobywców: Spotkanie Michała Nogasia z trzema fantastycznymi prozaiczkami, które łączy m.in. fakt, że ich książki zdobyły w 2021 roku ważne nagrody literackie. Z Elżbietą Łapczyńską (Nagroda Conrada za książkę „Bestiariusz nowohucki”), Mirą Marcinów (Paszport „Polityki” w kategorii Literatura za książkę „Bezmatek”) oraz Zytą Rudzką (Nagroda Literacka m.st. Warszawy za książkę „Tkanki miękkie”).

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Warsztaty / Dla wszystkich / Wykład / Spotkania z autorami
Termin od 2 grudnia 2021 do 5 grudnia 2021

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Spotkania z wrocławskimi autorami

2 grudnia, czwartek

godz. 17.30-18.20, Sala Niebieska

Spotkanie wokół nominowanej do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry książki Marka Dyżewskiego „Ocalić od zapomnienia” (wyd. OKiS), zbioru trzydziestu esejów poświęconych polskiej kulturze muzycznej ostatnich dekad. O publikacji opowiedzą autor, projektantka książki Julita Gielzak oraz prof. zw. dr hab. Dorota Heck, która poprowadzi rozmowę. 

3 grudnia, piątek

godz. 17.30-19.00, Sala Cesarska

„Braterstwo poezji” – premiera korespondencji Czesława Miłosza i Tadeusza Różewicza. W setną rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza i w 110. rocznicę urodzin Czesława Miłosza jako efekt współpracy Wydawnictwa Literackiego i Wydawnictwa Warstwy ukazuje się książka z korespondencją, wierszami i innymi dialogami z lat 1947-2013. Z okazji premiery tej wyjątkowej publikacji odbędzie się dyskusja z udziałem Emila Pasierskiego (pomysłodawcy i redaktora książki) oraz Andrzeja Franaszka (autora wstępu). Rozmowę poprowadzi literaturoznawca Piotr Śliwiński. 

Przeczytajcie także: Wokół Tadeusza Różewicza. Nowości książkowe w 100. rocznicę urodzin

4 grudnia, sobota

godz. 13.30-14.20, Sala Niebieska

Spotkanie z Beatą i Eugeniuszem Dębskimi, wrocławskimi autorami wokół ich cyklu powieści o byłym glinie Tomaszu Winklerze, który teraz bierze sprawy, z jakimi lepiej nie zgłaszać się na policję. Książki Dębskich to współczesne miejskie kryminały, pełne barwie nakreślonych postaci podszytych sardonicznym poczuciem humoru. Spotkanie poprowadzi Łukasz Śmigiel. 

godz. 14.50-15.40, Sala Zielona

Spotkanie z Martą Kisiel, pisarką fantasy, z wykształcenia polonistką, laureatką Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Pisarka spotka się z małymi i większymi czytelnikami i opowie im o swojej najnowszej książce „Małe Licho i babskie sprawki” (Grupa Wydawnicza Foksal). To już czwarty tom przygód chłopca Bożka oraz jego uczulonego na pierze aniołka Licho. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, ale czwartoklasistów w szczególności, bo o nich jest mowa w najnowszej książce o Lichu! Spotkanie poprowadzi Anna Fluder. 

godz. 14.50-15.40, Sala Czerwona

Przy rumuńskim stole z Agnieszką Kołodyńską-Walków, która zabierze nas do Mołdawii i Rumunii, aby podzielić się nie tylko rodzinnymi opowieściami, ale także smakami z tej odkrywanej na nowo części Europy. Spotkanie z autorką książki „Przy rumuńskim stole. Historie prosto z kuchni” (Wydawnictwo Amaltea) poprowadzi Łukasz Wojtusik. 

5 grudnia, niedziela

godz. 12.00-13.15, Sala Cesarska

„W drodze” – premiera literackiego przewodnika po Wrocławiu śladami Tadeusza Różewicza. Z okazji Roku Tadeusza Różewicza w Wydawnictwie Warstwy ukazuje się książka Wojciecha Browarnego – literaturoznawcy badającego piśmienniczy dorobek Różewicza, ale też regionalisty – przedstawi nam Wrocław taki, jakim widział go autor „Kartoteki”. W rozmowie weźmie też udział wieloletni dyrektor Teatru Polskiego Krzysztof Mieszkowski oraz literaturoznawczyni Joanna Roszak. 

Przeczytajcie także: Śladami Różewicza po Wrocławia. Przewodnik [FILM]

godz. 13.30-14.20, Sala Cesarska

Marek Krajewski i „Diabeł stróż” – spotkanie z jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy, autorem bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, laureatem prestiżowych nagród literackich. Pretekstem do rozmowy będzie premiera najnowszego kryminału autora z cyklu o Mocku – „Diabeł Stróż” (Wydawnictwo Znak). Spotkanie poprowadzi Piotr Huniewicz.

Przeczytajcie także: Nowe śledztwo Eberharda Mocka. Kolejny kryminał Marka Krajewskiego

Wybrane autografy pisarzy. Gdzie i kiedy można je zdobyć

Czwartek, 2 grudnia

17.00-17.30 Marta Grzywacz podpisuje książkę „Nasza pani z Ravensbrück” (Grupa Wydawnicza Foksal).

Piątek, 3 grudnia

16.00-17.00 Szymon Koprowski podpisuje powieść „Requiem dla Wrocławia” (Oficyna Wydawnicza ATUT).

Sobota, 4 grudnia

12.00-13.00 Piotr Załuski podpisuje powieść „Osaczenie” (Oficyna Wydawnicza ATUT)13.00-14.00 Magdalena Kostyszyn podpisuje książkę „Też tak mam” (Grupa Wydawnicza Foksal)13.00-13.30 Maciej Bielawski podpisuje swoje książki „Doktor Bianko i inne opowiadania” oraz „Doctor Bianco and Other Stories” (Książkowe Klimaty / Terra Librorum Ltd)13.30-14.30 Marta Kisiel podpisuje książki z serii „Małe Licho” (Grupa Wydawnicza Foksal)14.30-15.00 Beata i Eugeniusz Dębscy podpisują swoje książki (Wydawnictwo Agora)14.45-15.45 Romuald M. Łuczyński podpisuje książkę „Gastronomia wrocławska w czasach małej stabilizacji” (1957-1970) (Oficyna Wydawnicza ATUT)16.00-16.30 Iza Michalewicz podpisuje książkę „Ballady morderców. Kryminalny Wrocław” (Grupa Wydawnicza Foksal)16.00-17.00 Stefan Skąpski podpisuje książkę „Gdy byłem prezydentem Wrocławia i później. Wspomnienia” (Oficyna Wydawnicza ATUT)

Niedziela, 5 grudnia

12.00-13.00 Filip Zawada podpisuje swoje książki (Wydawnictwo „Znak”)12.00-12.30 Igor Brejdygant podpisuje książki „Wiatr”, „Układ”, „Rysa” (Grupa Wydawnicza Foksal)12.00-13.00 Stanisław Bereś podpisuje książkę „Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku” (Oficyna Wydawnicza ATUT)12.30-14.30 Mery Spolsky podpisuje swoją książkę „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” (Wydawnictwo Wielka Litera)14.30-15.30 Marek Krajewski podpisuje swoje książki, w tym najnowszy kryminał z cyklu o Mocku – „Diabeł Stróż” (Wydawnictwo „Znak”).

Przeczytajcie także: 29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek od 2 do 5 grudnia w Hali Stulecia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl