wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

10 lat Sofar Sounds na świecie. Specjalny koncert we współpracy z miastem

W maju mija 10 lat działalności Sofar Sounds na świecie. Wrocławska inicjatywa włącza się w międzynarodowe świętowanie i zaprasza na 34., sekretny koncert. Tym razem Sofar Sounds Wrocław zyskał wsparcie Miasta. Zapisy trwają.

Reklama

Sofar Sounds

(skrót od: songs from a room) w jednym słowie to tajemnica. Uczestnicy dowiadują się dopiero w dniu wydarzenia kto i gdzie zagra. Zawsze są to miejsca kameralne i oryginalne. Pierwszy taki koncert został zorganizowany w Londynie w 2009 roku. Obecnie takie sekretne koncerty organizowane są w ponad 400 miastach, w tym także we Wrocławiu.

W sobotę, 25 maja planowany jest 34. koncert i jednocześnie pierwszy w partnerstwie z Urzędem Miejskim Wrocławia.

Czytaj też: Wygraj zaproszenie na sekretny koncert

- Cieszymy się, że Wrocław nas wspiera i wspólnie zapraszamy na najbliższy event. O frekwencję się nie martwimy, bo wiemy, że wrocławianie pokochali nasze sekretne wydarzenia z muzyką na żywo. To zawsze niespodzianka, niesamowite emocje i zaskoczenie, gdy okazuje się, że metr przed tobą występuje jeden z twoich ulubionych zespołów – mówi Adrian Siegle, założyciel Sofar Sounds Wrocław.

Do tej pory podczas wrocławskich eventów wystąpiło kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy, m.in. EABS, Rosalie., Mikromusic, Zabelov Group, João de Sousa, Moriah Woods, Arek Kłusowski, Kroki i Marcelina. Gdzie? Zawsze w oryginalnych miejsach – w zabytkowym tramwaju, budynku NOT-u, na Dworcu Nadodrze, w sklepie z roślinami, w stolarni.

- Stworzyliśmy wyjątkową atmosferę, która koresponduje z klimatem miasta spotkań. Organizatorzy koncertów na całym świecie uznali właśnie nasz Sofar za najciekawszy w tym roku! Wyprzedziliśmy ponad 400 miast, w tym Lizbonę, Nowy Jork, Bombaj czy São Paulo! Jesteśmy dumni, że nasza inicjatywa promuje Wrocław na arenie międzynarodowej – mówi Adrian Siegle.

Najbliższy koncert planowany jest na 25 maja. Miejsce oraz skład artystyczny pozostają tajemnicą.

Jak wziąć udział? Wystarczy wejść na stronę internetową www.sofarsounds.com/wroclaw i wysłać zgłoszenie z uzasadnieniem chęci udziału. Tydzień przed planowanym wydarzeniem wybrane osoby otrzymują zaproszenie drogą elektroniczną, a w dniu koncertu dowiadują się o jego miejscu. Wstęp jest bezpłatny – uczestnicy mogą przeznaczyć dobrowolną kwotę na wsparcie inicjatywy w trakcie wydarzenia.

materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama