Książka „Etnograficzne didaskalia” od Muzeum Narodowego [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 2 sierpnia do 15.00.


Niezwykły album Muzeum Etnograficznego

Do wygrania jest 1 egzemplarz „Etnograficznych didaskaliów”, najnowszego albumu wydanego z okazji jubileuszu Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu.

Album „Etnograficzne didaskalia. Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu i kultura dolnośląska” prezentuje dzieje tego muzeum w kontekście problematyki kultury lokalnej i wyzwań, jakie stoją przed współczesnymi naukami o człowieku.

Bogato ilustrowany przedstawia także muzealne zbiory – dokumentujące zarówno dziedzictwo kulturowe regionu z okresu sprzed II wojny światowej, jak i powojenne procesy osadnicze. Czytelnik znajdzie tu opracowane przez muzealników teksty poświęcone działalności wystawienniczej i edukacyjnej instytucji oraz jej przedsięwzięciom badawczym zestawione z niezwykle interesującymi refleksjami zaproszonych do współpracy etnologów i antropologów kultury, etnomuzykologów, folklorystów, historyków i pisarzy.

Jak wygrać książkę

Trzeba do piątku 2 sierpnia do 15.00 przysłać do nas formularz konkursowy wpisując do niego swoje imię, nazisko i telefon kontaktowy oraz odpowiadając na pytanie: Jaki jubileusz obchodzi w tym roku Muzeum Etnograficzne? Podpowiedź znajdziecie tutaj.Zgłoś uwagę