Kryminały Anny Kańtoch [ZAKOŃCZONY]

Do wygrania są 4 komplety kryminałów Anny Kańtoch, laureatki tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru. W pakiecie znajdziecie zarówno nagrodzoną „Wiosnę zaginionych”, jak i premierowe „Lato utraconych”.  Powieści zostały opublikowane nakładem Wydawnictwa Marginesy. Konkurs trwa do 12 lipca do 9.00. 


„Wiosna zaginionych” – pierwszy tom trylogii

W powieści, która w czerwcu została wybrana przez jury Nagrody Wielkiego Kalibru jako najlepszy polski kryminał 2020 roku, śledzimy losy policjantki Krystyny Lesińskiej, na której życiu zaważyło tajemnicze zniknięcie brata Romka podczas tatrzańskiej wyprawy w 1963 roku. Niemal jak w „Pikniku pod wiszącą skałą” z pięciorga osób, jakie wyruszyły w góry wraca tylko jeden mężczyzna, a Krystynę przez lata nurtyuje myśl, dlaczego przetrwal tylko Jacek i co wydarzyło się podczas wycieczki.

Kiedy po latach Krystyna widzi Jacka w katowickim Janowie postanawia poznać prawdę, ale okazuje się, że ktoś ją ubiegł, a uczestnik wyprawy z 1963 roku jest martwy. Krystyna postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Fanom spodoba się nie tylko intryga, ale też śląskie klimaty – bohaterka pochodzi z Sosnowca, słyszymy też śląską gwarę, odwiedzamy dzielnice Katowic.  

Przeczytajcie także: Nagroda Wielkiego Kalibry 2021 przyznana

„Lato utraconych” – drugi, premierowy, tom cyklu

Tym razem powraca postać doświadczonej policjantki Krystyny Lesińskiej, której brat zaginął niegdyś w Tatrach, a mąż zmarł. Nowa sprawa wydaje się mocno frapująca, a powieść otwiera tajemnicza scena, gdy w 1998 roku do baru przy trasie wylotowej z Żywca wchodzi młody chłopak i domagając się hamburgera oznajmia, że zabił matkę. Potem przenosimy się kilka miesięcy później do Pogańskiego Młyna niedaleko Rudnika, w którym ktoś wymordował rodzinę spędzającą tam wakacje. Jedynym ocalałym jest najstarszy syn, który dwanaście lat wcześniej został porwany nad Stawem Gąsienicowym i po pewnym czasie wrócił do familii. Dlaczego ktoś zabił bliskich chłopaka a jego ocalił? Na te pytania będzie musiała odpowiedzieć Krystyna Lesińska.

Jak wygrać komplet kryminałów

Nagrodę wygra co piąta osoba, która do poniedziałku 12 lipca do godz. 9.00 przyśle formularz, a w treści wpisze swoje imię, nazwisko, numer telefonu i odpowie na pytanie, kim jest z wykształcenia Anna Kańtoch. Podpowiedź znajdziecie tutaj. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę