Zmiany w ruchu na ul. Mickiewicza i Paderewskieg

Inwestycje wodociągowe na osiedlu Kowale wkraczają w kolejny etap, dlatego od 28 czerwca musiały zostać wprowadzone spore zmiany w organizacji ruchu.


Na Kowalach trwa przebudowa i budowa sieci wodociągowej oraz budowa kanalizacji wraz z przepompownią ścieków. To ogromna i wieloetapowa inwestycja, która wymaga zajęcia przez robotników jezdni. Od weekendu (28 czerwca) została wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. 

Zobacz mapę objazdów (jpg)  

Zmiana organizacji ruchu polega na połączeniu już wprowadzonej organizacji na ul. Kowalskiej - jednego kierunku ruchu na odcinku od ul. Czajczej do ul. Olsztyńskiej w kierunku ulicy Jana III Sobieskiego - a także na odcinku od skrzyżowania z ulicą Lechitów do granicy robót w kierunku ul. Miłoszyckiej przy ruchu jednokierunkowym w stronę ulicy Jana III Sobieskiego, dodatkowo wyłączenie z ruchu ul. Kowalskiej między ul. Lechitów, a ul. Węgoborską, oraz ul. Działdowskiej na odcinku od ul. Tczewskiej do ul. Kowalskiej. 

Dla kierunku al. Jana III Sobieskiego - Strachocińska

Objazd dla pojazdów do 3,5t

ulicami: Jana III Sobieskiego, Brucknera, Kochanowskiego, Braci Śniadeckich, Chopina, Różyckiego,

Paderewskiego, Mickiewicza, mostami Chrobrego (15t) do ulicy Swojczyckiej

Objazd dla pojazdów pomiędzy 3,5t, a 15t

ulicami: Jana III Sobieskiego, Brucknera, Kochanowskiego, następnie za pomocą tablicy graficznej F-8 oraz komunikatu ITS zostanie pokazany dojazd do drogi 455 (ulica Strachocińska - rondo BŁD) przez pl. Grunwaldzki, MC. Skłodowskiej, Wróblewskiego, Wystawową, Mickiewicza, mostami Chrobrego (15t), Swojczycką, Strachocińską do BŁD

Objazd dla pojazdów powyżej 15t

ulicami: Jana lll Sobieskiego, Brucknera, Kochanowskiego, następnie za pomocą tablicy graficznej F-8 oraz komunikat ITS zostanie pokazany dojazd do drogi 455 (ulica Strachocińska - rondo BŁD) przez pl. Grunwaldzki, pI. Wróblewskiego, ul. Traugutta, ul. Krakowską, Opolską do Wschodnie Obwodnicy Wroclawia (BŁD)

Inwestycja wywołała również zmiany w komunikacji, które weszły w życie 27 czerwca. Więcej o zmianach w komunikacji na osiedlu Kowale 

 

MAPA AKTUALNYCH UTRUDNIEŃ I REMONTÓW WE WROCŁAWIU (GIS)

Zgłoś uwagę