Koniec remontu na A4. Wakacje bez utrudnień

Od wczoraj (31.06) kierowcy mogą jeździć po autostradzie A4 bez utrudnień. Drogowcy zaczekają z dokończeniem remontu odcinka między węzłem Brzezimierz a Brzeg do września. 


By ograniczyć utrudnienia w okresie wakacyjnym, do końca sierpnia pomiędzy węzłami Brzezimierz i Brzeg nie będą prowadzone prace remontowe. Roboty drogowe wznowione zostaną na początku września. Całkowite zakończenie prac planowane jest na połowę października 2016. 

 - Z uwagi na przewidywany wzrost natężenia ruchu w okresie wakacyjnym (dodatkowym czynnikiem są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie), planujemy prace remontowe tak, by zagwarantować pełną przejezdność A4 na ten okres. Nie można oczywiście wykluczyć drobnych prac związanych z bieżącym utrzymaniem drogi, choć także pod tym względem przykładamy dużą wagę do zminimalizowania utrudnień w okresie wakacyjnym - mówi Maciej Wołodko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jeszcze przez ponad tydzień kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na A4 w rejonie Legnicy. W tej chwili kontynuowane są tam jeszcze prace budowlane nad dwoma wiaduktami trasy S3, przechodzącymi nad autostradą A4 w rejonie Legnicy. Na odcinku około 3 km (dokładny kilometraż: jezdnia południowa 84+262 do 87+300, jezdnia północna 86+420 do 89+364) występuje zwężenie do 1 pasa ruchu. Z uwagi na brak pasa awaryjnego na zwężonym odcinku autostrady obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Na odcinkach autostrady poprzedzających zwężenie obowiązuje zakaz wyprzedzania dla pojazdów ciężarowych. Przerwa w pracach i przywrócenie pełnej przejezdności na A4 koło Legnicy planowane jest na 10 lipca. Prace wznowione zostaną nie wcześniej niż po zakończeniu ŚDM.

Bieżącej, całodobowej informacji o warunkach przejazdu autostradą A4 oraz zalecanych objazdach udziela Punkt Informacji Drogowej (PID) we Wrocławiu, tel.: (71) 320-98-18 lub19 111 (numer ogólnopolski, w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0.)

 
 
 
Zgłoś uwagę