Konferencja „Miasto i Kultura” w Barbarze w październiku

Już od 18-19 października druga edycja wydarzenia dla kadr kultury działających w całej Polsce organizowana siłami Strefy Kultury Wrocław. Dwa dni, podczas których zaplanowano szereg prezentacji eksperckich, dyskusji i warsztatów, a wszystko pod wspólnym mianownikiem „Kompromis”, bo dzięki niemu udaje się w kulturze dokonać niemożliwego.


Konferencja dla programerów kultury

– Dziś, w sytuacji społecznej i politycznej, w społecznym dyskursie wiele słów, jak „debata”, czy „kompromis”, wychodzi z użycia, a to sygnał, by słowo „kompromis” zostało odnalezione w sferze publicznej – podkreśla Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultura Wrocław, organizatora konferecji „Miasto i kultura”. 

O znaczeniu kompromisu mówią pracownicy Strefy Kultury Wrocław, bo wypracowują go na co dzień. Teraz zdobytą przez siebie wiedzą wspólnie z zaproszonymi gośćmi z różnych branż (nie tylko związanymi z kulturą, ale i biznesem) podzielą się z uczestnikami. – „Miasto i kultura” to wydarzenie skierowane dla kreatorów, programerów kultury, by podwyższyć kompetencje tego grona – zwraca uwagę Romana Roszak, programerka konferencji. 

Miasto i Kultura

Miasto i Kultura

Konferencje
Termin od 18 października 2018 09:00 do 20 października 2018 23:59

Miejsce Barbara

Zobacz

Kompromis w kulturze

Dwa dni w Barbarze i Recepcji (przy ul. Ruskiej) będą wypełnione prezentacjami eksperckimi, warsztatami i dyskusjami. Pierwszego dnia wśród zaproszonych specjalistów m.in. Katarzyna Krauze i Małgorzata Zając z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. To jedna z trzech placówek z Warszawy, w której przeprowadzono badania dotyczące tego, kim są odbiorcy sztuki w stolicy i na tej podstawie przygotowywany jest program i metoda komunikacji. Z kolei Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej opowie, jak angażować mieszkańców w kulturę.

Drugiego dnia konferencji m.in. dwa ciekawe spotkania warsztatowe. Monika Klonowska wyjaśni, jak asertywnie się komunikować, rozwiązywać konflikty wykorzystując negocjacje i mediacje, zaś Paulina Czapska i Anna Szapert przedstawią temat poświęcony równowadze między życiem prywatnym a zawodowym w zawodach związanych z kulturą. 

Zniżki dla instytucji kultury i NGO

Konferencja jest odpłatna. Koszt dwudniowych prelekcji i debat to 99 zł, udział w warsztatach kosztuje 49 zł. Można się zarejestrować i kupić wejściówkę na stronie Strefy Kultury Wrocław. Dla instytucji i organizacji pozarządowych z Wrocławia i Dolnego Śląska przewidziano 30 procentowy rabat, ale wtedy rezerwuje się wstęp telefonicznie.Zgłoś uwagę