Koncert Orkiestry Leopoldinum w NFM. Ostatni przed lockdownem

Koncert NFM Orkiestry Leopoldinum będzie ostatnią okazja do wysłuchania muzyki na żywo przed zamknięciem instytucji kultury dla publiczności w tym miesiącu z powodu panującej epidemii. Artyści zaplanowanego na 7 listopada koncertu „Trzy pokolenia” wystąpią w piątek 6 listopada. Wydarzenie odbędzie się o godz. 20.00 w Sali Czerwonej.

 

  • Klawesynistka Gośka Isphording będzie solistką koncertu/fot. Joyce Vanderfeesten


Program koncertu 6.11.

Na program tego fascynującego koncertu złożą się utwory trzech twórców reprezentujących kolejne pokolenia polskich kompozytorów. Zabrzmią dzieła Karola Szymanowskiego (II Kwartet smyczkowy w opracowaniu na orkiestrę smyczkową), Witolda Lutosławskiego (powstanie utworu sporowokował dyrygent Jan Krenz, zamawiając go u kompozytora, aby uczcić przypadającą w 1955 roku dziesiątą rocznicę śmierci węgierskiego twórcy Béli Bartóka) i Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil (trzyczęściowy dźwiękowy reportaż i odbicie przeżyć związanych z podróżą do Nowej Zelandii. Tytuł w języku Maorysów oznacza dosłownie „Kraj Długiej Białej Chmury”).

Dzięki nim będzie można się udać w podróż po kompletnie od siebie odmiennych muzycznych światach.

Solistką w utworze Grażyny Pstrokońskiej-Nawratlik będzie znakomita polska klawesynistka na stałe mieszkająca w Holandii Gośka Isphording. NFM Orkiestra Leopodinum zagra pod batutą Josepha Swensena.

Wymiana biletów w kasie NFM

Ze względu na zmianę sali organizatorzy proszą o wymianę biletów w Kasie NFM. Jeśli nowy termin melomanom nie odpowiada, bilety można zwrócić najpóźniej do 21 dni od daty koncertu.

Przypominają również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wizyty w NFM.Zgłoś uwagę