wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Ulica Wojanowska połączy się z Fieldorfa

materiały WI

Nowa droga ma powstać na Stabłowicach. Będzie przedłużeniem bocznej od ulicy Starogajowej uliczki Wojanowskiej, którą w przyszłości będzie można dojechać obok nowego szpitala wojewódzkiego do ul. Kosmonautów.

Reklama

Spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiła przetarg na rozbudowę ulicy Wojanowskiej. Powstała ona wraz z nowym osiedlem, które się ciągle rozwija. Rozwój ten ma swoje potrzeby infrastrukturalne. Wraz z rozbudową ulicy Wojanowskiej w pierwszym rzędzie rozbudować trzeba system odwodnienia, a MPWiK zapowiada, że równolegle zainwestuje także w sieć sanitarną i wodociągową.

Zwieńczeniem zmian planowanych w instalacjach podziemnych będzie nowa jezdnia. Wojanowska zostanie przedłużona na wschód o około 900 m wzdłuż ulic Olbrachtowskiej i Piotrkowskiej, ale to nie koniec, bo kolejne ok. 500 m jezdni zostanie dobudowanych w kierunku zachodnim. Ten ostatni odcinek połączy Wojanowską z prowadzącą do nowego szpitala ul. Fileldorfa i za jej pośrednictwem skomunikuje ją z ul. Kosmonautów.

Przetarg jest już ogłoszony. Kiedy należy spodziewać się kolejnych kroków? – Rozstrzygnięcie postepowania realne jest na przełomie kwietnia i maja. Wtedy też można by podpisać kontrakt. Zwracam uwagę, że jest on w trybie zaprojektuj i wybuduj, a więc pierwsze prace będą polegały na przygotowaniu dokumentacji. Realizacji możemy się spodziewać najwcześniej pod koniec tego roku – mówi rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński. Zatem nową drogą najwcześniej będziemy mogli jeździć pod konie 2016 r. Koszt inwestycji poznamy po rozstrzygnięciu przetargu, ale szacowany jest on nawet na kilkanaście milionów złotych.

ram

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl