wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kolejne prace na ul. Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej

Od 5 marca 2022 roku (sobota) rozpocznie się kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej. Linie tramwajowe 6, 8, 11 i 23 zmienią swoje trasy. Prace potrwają około miesiąca.

Reklama

Tramwaje linii 6 i 23

Tramwaje linii 6 i 23 zostaną skierowane od placu Bema przez ul. Poniatowskiego, Jedności Narodowej i Słowiańską do zajezdni „Ołbin”.

Tramwaje linii 11

Tramwaje linii 11 pojadą od pl. Bema przez ul. Poniatowskiego, Jedności Narodowej, Słowiańską, pl. Powstańców Wielkopolskich i ul. Trzebnicką do pętli

„Karłowice”, a tramwaje linii 8 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ul. Jedności Narodowej i Słowiańską.

Tramwaje linii 1 i 70

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanków na ul. Poniatowskiego, tramwaje linii 1 i 70 nadal będą kursowały objazdem przez ul. Drobnera, Dubois i Pomorską.

Na odcinku pl. Bema  Kromera/Kowale  pl. Bema nadal będą kursowały autobusy linii okresowych nr 706 i nr 711, a pomiędzy Dworcem Nadodrze a placem Grunwaldzkim autobusy linii okresowej nr 700.

Bilety jednorazowe i okresowe

  • Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 6, 11 lub 23 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 706 lub 711.
  • Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.
  • Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Etap prac potrwa około 4 tygodni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama