wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. O ponad 80 procent mniej wykolejeń i rozjechań tramwajów w MPK Wrocław
Na zdjęciu (ilustracyjnym): wykolejenie tramwaju Oleksandr Poliakovsky - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu (ilustracyjnym): wykolejenie tramwaju

Dokładnie o 82,5 procent spadła liczba wykolejeń oraz rozjechań od stycznia do listopada 2022 r. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. - To przede wszystkim zasługa #TORYwolucji, która już od kilku lat znacząco wpływa na poprawę infrastruktury torowej we Wrocławiu – komentuje MPK.

Reklama

– Dziękuję mieszkańcom Wrocławia za ich cierpliwość podczas #TORYwolucji. Dziękuję prezydentowi miasta, Jackowi Sutrykowi, za inwestowanie w komfortową i bezpieczną komunikację miejską oraz torowcom za ich ciężką pracę – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.  

W ciągu ostatnich 11 miesięcy doszło do 25 zdarzeń (19 wykolejeń i 6 rozjechań). W analogicznym okresie zeszłego roku było ich 110 (65 wykolejeń i 45 rozjechań).

– Cieszą nas te wyniki, bo to efekt naszych dotychczasowych, intensywnych działań – dodaje prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

W latach 2020-2022 na poprawę stanu wrocławskich torowisk miasto przeznaczyło już ponad 240 milionów. To oznacza, że do tej pory wszystkie zrealizowane inwestycje infrastrukturalne osiągnęły rekordowy pułap finansowy w całej swojej historii. 

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl