wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kolejny etap przebudowy ul. Obornickiej

Przebudowa dawnej drogi wojewódzkiej 342 wchodzi w kolejny etap.

W czwartek (20 sierpnia) po południu rozpocznie się kolejny etap przebudowy dawnej drogi wojewódzkiej 342. Dla kierowców wyznaczono objazdy.

Reklama

Wyłączony z ruchu zostanie fragmenty ul. Obornickiej i ul. Pełczyńskiej odchodzące od ronda Kielara w kierunku wylotu z Wrocławia. W sumie przebudowywany odcinek będzie liczył ok. 300 metrów. Wykonawca przebuduje sieci podziemne, wybuduje chodniki, drogi dla rowerów, nową jezdnię i oświetlenie.

Kierowcy skorzystają z objazdu przez teren Targpiastu.

Dojazd do ul. Ćwiczebnej zostanie poprowadzony po placu budowy. Koniec najważniejszych prac na ul. Pełczyńskiej jest planowany na początku przyszłego roku. Na ponad 1,7 km ulicy przebudowywane są sieci podziemne, powstaje nowa nawierzchnia drogi, ścieżki rowerowe, chodniki, przejścia dla pieszych.

Przypomnijmy. 7 sierpnia chwilę po godz. 15 kierowcy pojechali wyremontowaną ul. Obornicką w obu kierunkach. To oznacza, że zakończyły się prace przy pierwszym fragmencie przebudowywanej drogi nr 342. Inwestycja warta jest blisko 76 mln złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama