wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

27 czerwca - zmiany w organizacji ruchu związane z pracami na torowiskach

Od 27 czerwca ruszają kolejne inwestycje torowe we Wrocławiu, niektóre z nich spowodują zmiany w organizacji ruchu kołowego. Oto lista zmian.

Reklama

Ul. Piłsudskiego/Świdnicka 

Wymiana rozjazdu na zachodnim wlocie ul. Piłsudskiego na skrzyżowaniu z ul. Świdnicką. Zmiana struktury kierunkowej i torów jazdy na północnym wlocie ul. Świdnickiej: prawy pas tyko do jazdy w prawo, lewy na wprost. Zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych przez zachodni wlot ul. Piłsudskiego - odsunięcie w stronę ul. Zielińskiego. Korekta pracy sygnalizacji świetlnej. Utrzymano wszystkie relacje rowerowe. Organizacja ruchu zastępczego będzie obowiązywała od 27 czerwca do 25 lipca 2020 r. 

Plac Dominikański 

W związku z remontem rozjazdów na północnej części skrzyżowania, zaprojektowano rozwiązania z zakresu organizacji ruchu umożliwiające bezpieczne zrealizowanie zadania przy możliwie małych utrudnieniach w ruchu. Zakres zmian obejmuje korektę oznakowania pionowego i poziomego oraz programów sygnalizacji na skrzyżowaniu. Na skrzyżowaniu pracować będzie program lokalny, zmieniono liczbę pasów do lewoskrętu na zachodnim wlocie (zamknięty skrajny lewy pas), na wlocie wschodnim zlikwidowano relację na wprost dla pojazdów kołowych prowadząc objazd przez ul. Błogosławionego Czesława – ul. Purkyniego – ul. Św. Katarzyny. Utrzymano wszystkie relacje rowerowe. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała od 27 czerwca do 25 lipca 2020 r. 

Plac Grunwaldzki 

Prace na pl. Grunwaldzkim będą polegały na wymianie rozjazdów i nawierzchni na peronach przystankowych 1 i 2 (od strony Pasażu Grunwaldzkiego).

Tramwaje będą jeździły wyłącznie na relacjach Szczytnicka/oś Grunwaldzka – ul. Curie Skłodowskiej i odwrotnie. Nie będzie możliwości jazdy na wprost z ronda w kierunku mostu Szczytnickiego i odwrotnie. Zamknięty będzie wyjazd i wjazd w ul. Piastowską. Awaryjnie tramwaj może pojechać z ul. Curie Skłodowskiej w prawo w stronę mostu Szczytnickiego, zawrócić na pętli i pojechać w Sienkiewicza. Światło zielone dla tramwajów zostanie wydłużone. Autobusy będą omijać perony przystankowe, poruszać się po obwodzie ronda. Przystanki będą zlokalizowane przed/za rondem. Dla pojazdów indywidualnych istotnych zmian nie przewidziano. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała od 27 czerwca do 8 sierpnia 2020 r. 

Ul. Zawalna/Żmigrodzka 

Wyłączenie ruchu tramwajowego oraz zamknięcie wlotu ul. Zawalnej do ul. Żmigrodzkiej. Zamknięcie torowiska w ciągu ul. Żmigrodzkiej od ul. Zawalnej do ul. Bałtyckiej bez ingerencji w skrzyżowania (w tym etapie). Zamknięcie pętli przy ul. Zawalnej. Zamknięcie wlotu ul. Zawalnej do ul. Żmigrodzkiej.

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała od 27 czerwca do 29 sierpnia 2020 r. 

Ul. Robotnicza

Ul. Robotniczą zamykamy w całości na odcinku od ul. Nabycińskiej do pl. Orląt Lwowskich. Ruch zostanie przełożony na nowowybudowane torowisko tramwajowe. Pojazdy jadące ul. Nabycińską od strony ul. Braniborskiej będą skracać w nowe torowisko TAT bezkolizyjnie, natomiast kierunek od ul. Robotniczej zostanie podporządkowany i w tym celu odcinek ul. Nabycińskiej od nowego torowiska TAT do ul. Robotniczej będzie dwukierunkowy.  

Organizacja zostanie wprowadzona z piątku na sobotę w tym tygodniu. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała od 27 czerwca do końca lipca 2020 r.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej  

Przypominamy, że od 27 czerwca zmiany czekają także pasażerów komunikacji miejskiej - związane z remontami wrocławskich torowisk.

Czytaj więcej: Duże zmiany w komunikacji od 27 czerwca 2020 roku 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama