Kolejny odcinek drogi 342 idzie do remontu - zmiany w organizacji ruchu

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 342 idzie do remontu. W nocy z piątku (9 sierpnia) na sobotę (10 sierpnia) utrudnienia w ruchu rozpoczną się na ulicy Pełczyńskiej od Kominiarskiej do Podbiałowej. Kierowcy samochodów osobowych udający się w kierunku centrum Wrocławia pojadą objazdem ulicami: Kominiarską, Miętową, Meliorancką do Sułowskiej.

  • Między innymi ten odcinek ul. Pełczyńskiej idzie do remontu. fot. WI


Przebudowa ulicy Pełczyńskiej planowana jest na 12 miesięcy. W kierunku Obornik Śląskich ruch od ul. Podbiałowej do Kominiarskiej odbywać będzie się na razie bez zmian. Od kilku tygodni trwają już roboty na ul. Zajączkowskiej i Pęgowskiej – obowiązuje tam ruch wahadłowy. W kolejce czeka ulica Obornicka. Kierowcom zalecamy objazd do Obornik Śląskich i z Obornik przez S5/DK5. Tak też muszą jeździć samochody ciężarowe.

(materiały wykonawcy)

W związku z przebudową na odcinku od Podbiałowej do ulicy Kominiarskiej zmienią trasy także autobusy MPK. Od dnia 10 sierpnia 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 105, 108, 111 i kursów nocnych linii 246. 

Czytaj więcej: 10 sierpnia - przebudowa Pełczyńskiej, zmiany trasy linii autobusowych

Przebudowa ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 - to bardzo duża inwestycja, oczekiwana przez mieszkańców Wrocławia. Pojawi się tam m.in. nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną sieci. 
Inwestycja będzie kosztować 75,93 milionów zł, z czego 68,98 mln zł wykłada gmina, a 6,95 mln zł MPWiK. Prace wykonuje firma Skanska.

materiały prasowe: Wrocławskie Inwestycje Zgłoś uwagę