Kolej to dobra rzecz w mieście? (FILM)

Samochód, tramwaj, autobus…. a może pociąg

  • Fot. Jarek Ratajczak. Zaledwie 17 minut zabierze nam podróż z Dworca Głównego do Leśnicy, samochodem czy tramwajem, szybciej się nie da.

    Fot. Jarek Ratajczak. Zaledwie 17 minut zabierze nam podróż z Dworca Głównego do Leśnicy, samochodem czy tramwajem, szybciej się nie da.


Kolej od lat nie ma dobrej prasy, ale czasami pociąg może się okazać najszybszym środkiem transportu w mieście. Co prawda trzeba dostać się na dworzec, ale jadąc w pociągu, nie stoimy w korach i na światłach. Dzięki temu nasz przejazd może być szybszy. W komunikacyjny szczycie to rzecz bezcenna. Dla przykładu, zaledwie 17 minut zabierze nam podróż z Dworca Głównego do Leśnicy, samochodem czy tramwajem, szybciej się nie da.

Z centrum, pociągiem można dojechać m.in. na Pracze Odrzańskie, Nowy Dwór, Muchobór Mały, Żerniki, Kuźniki, Brochów, Nadodrze czy Psie Pole. Jeszcze do niedawna przejazd komunikacją miejską i pociągami między stacjami na terenie miasta umożliwiał bilet aglomeracyjny, teraz można to zrobić prościej i łatwiej: na Urbancard, bilety okresowe kodowane na elektronicznych legitymacjach studenckich czy na tradycyjne bilety papierowe. Szczegóły TUTAJ.

Integracja transportu miejskiego z koleją jest łatwiejsza dzięki nowym przystankom, na których wprost z pociągu można przesiąść się na tramwaj czy autobus. Przykłady już są – to przystanek kolejowo-tramwajowy koło stadionu czy centrum przesiadkowe przy Dworcu Nadodrze. W planach są kolejne takie rozwiązania.

Zapraszamy do objerzenia materiału filmowego.

Jarek RatajczakZgłoś uwagę